sony xperia xz2 premium

Czyżby to Sony miało zdominować tegoroczne targi IFA?

3 minuty czytania
Komentarze

Targi IFA nadchodzą wielkimi krokami. Czekamy na kolejne, ambitne premiery, które zdominują drugie półrocze. Jakby nie patrzeć, zawsze tak było, że to niemieckie konferencje pokazywały kolejne ewolucje mobilnego rynku. Z roku na rok to zanika. W końcu coraz więcej producentów decyduje się na osobne premiery, przygotowane pod siebie od początku do końca. Tak zrobi Samsung z Galaxy Note9 i zrobił już z Galaxy Tab S4 oraz najprawdopodobniej wiele innych firm. W takim razie, kto pokaże coś ciekawego na targach IFA? Co nieco mogliście już dowiedzieć się z wpisu Mariusza, ale skupmy się na konkretach.

Najwięksi nieobecni na targach IFA

samsung galaxy note9 s pen

Wspomniałem już o Samsungu. Tak naprawdę ten producent pojawi się z nowościami w Berlinie, ale w głównej mierze obecność Koreańczyków będzie sprowadzać się do przywiezienia najnowszych reprezentantów, czyli Galaxy Note9 i Galaxy Tab S4. Wiele mówi się o nowości w postaci Galaxy Watch, ale równie dobrze możemy ją poznać razem ze smartfonem z S Penem. O tym przekonamy się już 9 sierpnia.

htc u12 life szkic pixel iphone

HTC? Na flagowca nie liczmy – być może HTC U12 Life ujrzy światło dzienne, ale z pewnością nie zdominuje targów. LG? Czekamy na V40 i ten smartfon faktycznie ma szansę wiele osób zaskoczyć, ale… póki co nie wiemy, czy pojawi się on na targach IFA. Poprzednicy byli prezentowani w Berlinie, ale po cichu mówi się o osobnym wydarzeniu dla V40. Jeśli następca V30 pokaże się w Niemczech, to faktycznie może odegrać ważną rolę.

nokia 9 light

Kolejne punkty – Nokia. W zeszłym roku ujrzeliśmy Nokię 8 na IFA i teraz też oczekujemy flagowca. Jednak, czy będzie on rewelacyjny? Wciąż obstawiam stonowane podejście, czyli wszystko ok, ale bez polotu. Co innego potencjalna Nokia 9 z obiektywami Light. Tylko w tym wypadku więcej mówimy o tym, jak chcielibyśmy, aby ten smartfon wyglądał, niż faktycznie może się ziścić. Huawei rzadko prezentuje rewolucje na targach IFA. Seria Mate 20 to coś na co niewątpliwie czekamy, ale premiera z pewnością zostanie zorganizowana poza niemieckimi targami.

Znowu wielkie oczekiwania od Sony

sony xperia xz2

Xperia XZ3 i Xperia XZ3 Compact – to modele, które tradycyjnie już są dedykowane na targi IFA. Pełnoprawny smartfon i mała odsłona Wyniki finansowe Sony nie są obiecujące. Wiele osób po prostu zawiodło się na serii Xperia XZ2. Miały być rewolucje, drastyczna odmiana designu i po prostu zmieciona konkurencja. W rzeczywistości… wróćmy do wyników finansowych. Smartfony są dobre, zmieniły się, ale nie do końca tak, jak tego oczekiwano. Xperia XZ3 też nie przejdzie wielkiej rewolucji – na to kompletnie nie liczę. Jednak jeśli LG nie zaprezentuje V40, to czy znajdzie się inny producent, który zagrozi Sony w prezentacji czegoś, co byłoby na ustach wszystkich przez więcej, niż dzień?

Zobacz też: Honor Note 10 zaprezentowany!

Oczywiście pojawią się różnorakie ciekawostki, ale zapomnimy o nich prędzej czy później – taki los. Xperia XZ3 może czymś zaskoczyć – chociażby nowymi matrycami, które Sony zaprezentowało. Drastyczna zmiana designu? Na to nie liczę – szczególnie, że sam smartfon zaczął już pojawiać się w Sieci z grafikami prasowymi.

Motyw