Jeśli zastanawiacie się nad kupnem flagowego smartfona, to zapewne omijacie Nokię. Powód jest bardzo prosty – Finowie jeszcze nie zaprezentowali modelu, który mógłby konkurować z najlepszymi od Samsunga, LG, HTC itd. Nokia 8 Sirocco to ciekawy egzotyk, ale z pewnością daleko mu do czołowej konkurencji. Dlatego wciąż czekamy na godnego reprezentanta Finów. Nokia 9 pozostaje w sferze plotek, ale coraz więcej wiemy na temat chociażby jaka cena zostanie narzucona oraz jakich aparatów się spodziewać.

Nokia 9 może być bardzo droga – cena wynika z technologii?

nokia 9 light

Coraz częściej mówi się o tym, że HMD Global wykorzysta technologię firmy Light (nie mylić z Light Phone), którą widzicie powyżej. Od groma różnorakich obiektywów i matryc ma pozwolić na drastyczną poprawę jakości. Samo rozwiązanie jest już stosowane w aparatach, a recenzje są… przeciętne. Jednak zupełnie inaczej sytuacja może wyglądać w przypadku Nokii 9. Wciąż bazujemy na nie do końca jasnych plotkach, ale cena z ten model ma przekraczać 1000 dolarów, czyli 3700 złotych, co tak naprawdę w polskim wydaniu może oznaczać około 4300 złotych.

Zobacz też: Whats App z istotnymi ostrzeżeniami!

Czy to odpowiednia cena za tak długie oczekiwanie i taką technologię? To wszystko zależy od tego, jak rozwiązanie od Light się sprawdzi w rzeczywistości. Jeśli różnica w jakości zdjęć i filmów nie będzie wyraźna, to zostaniemy z kolejnym chwytem marketingowym w kieszeni.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.