samsung galaxy note9 s pen

Co będzie potrafił nowy S Pen od Samsunga?

Newsy

Samsung już zamyka ostatnie zadania związane z premierą Galaxy Note9. Po samym smartfonie nie spodziewamy się ogromnych zmian, choć znaczącą urosnąć ma akumulator. Jednak małą rewolucję ma przeżyć S Pen dedykowany między innymi do tego smartfona. Wszystko sprowadza się do zastosowania modułu Bluetooth, więc też wbudowanego akumulatora, choć wciąż o nieznanej pojemności. Wcześniej mogliśmy tylko domyślać się, co Samsung planuje wprowadzić razem z tą zmianą, ale ujawniona część oprogramowania z Galaxy Tab S4 pokazuje nowe zastosowania stylusa.

S Pen z Bluetooth to przede wszystkim zdalne sterowanie

Nie tylko seria Galaxy Note może korzystać ze stylusa. Samsung sprawił, że z S Pen kompatybilne są również tablety i nie inaczej będzie z Galaxy Tab S4. Ten ma wykorzystywać możliwości, które idą z zastosowania modułu Bluetooth, a wśród nich pojawiają się następujące funkcje:

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]
  • kontrola muzyki – klikanie przycisku w odpowiedniej liczbie wstrzymuje, wznawia i odtwarza kolejne utwory
  • wyzwalacz aparatu, czyli robienie zdjęć
  • zdalne odblokowywanie urządzeń
  • dodatkowe usługi dla różnorakich aplikacji (do zaprogramowania przez deweloperów)
  • przytrzymywanie uruchomi funkcje S Pena
  • dowolne przypisanie funkcji pod kliknięcie lub podwójne kliknięcie przycisku

Zobacz też: Co łączy Huawei i Audi?

Co ciekawe, S Pen nigdy nie był częścią tabletów Samsunga w rozumieniu blokady w urządzeniu – za wyjątkiem serii Note. W takim razie Koreańczycy najprawdopodobniej stworzą zewnętrzne akcesorium do ładowania stylusa. Niewątpliwie będzie to regeneracja indukcyjna lub poprzez dedykowane piny – nie liczcie na USB-C.

 

źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x