[SPT #16] Oszustwo roku, flagowa nuda u Samsunga i Sony, beznadziejna Motorola

Artykuły

SPT to dla przypomnienia – subiektywne podsumowanie tygodnia. Jak co tydzień przedstawiam Wam najciekawsze newsy, które zestawiam w dwóch kategoriach: pochwała i krytyka. Co w mijającym tygodniu znalazło się na moim talerzu?

Pochwała

Design BlackBerry KEY2. Ten smartfon naprawdę mi się podoba. Już jego poprzednia odsłona wywołała u mnie „echy i achy”. Ta jest jeszcze lepsza i bardziej dopracowana. Cieszy mnie fakt, że firma nie zrezygnowała z unikatowego designu urządzenia. Sposób jego wykonania, czyli zestawienie aluminiowej ramki z gumowymi plecami, a od przodu ekranu pod którym znajduje się fizyczna klawiatura – mistrzostwo! Całość prezentuje się miło dla oka, przynajmniej dla mojego.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Krytyka

Galaxy S7 Oreo w Polsce. Tak właśnie wygląda wsparcie dla smartfonów Samsunga po dwóch latach od ich debiutu na rynku – jednym słowem – skandalicznie. Nawet posiadacze zeszłorocznych Galaxy S8 i S8+ musieli czekać kilka miesięcy na aktualizację. Flagowce Samsunga cenię, ale proces ich aktualizacji to jest chyba największa ich wada.

Oszustwo Lenovo Z5 czyli największe nieporozumienie tego roku. Gdzie te 4 TB pamięci, 45 dni w trybie czuwania i przede wszystkim całkowicie bezramkowy ekran? Nigdzie, Lenovo kpiło sobie z fanów publikując materiały na temat modelu Z5 przed premierą, które nijak się mają do rzeczywistości. Jedno jest pewne, szum medialny na temat urządzenia się udał. Pisały o nim wszystkie polskie i zagraniczne portale, my także. Po 18 wspaniałych patentach, które mieliśmy zobaczyć we flagowcu nie pozostał żaden. Mamy za to do czynienia z kolejnym urządzeniem z notchem i podbródkiem, które niczym się nie wyróżnia na rynku – nuda!

Design Galaxy Note9. Za sprawą onleaks mieliśmy okazję zobaczyć rendery nadchodzącego flagowca Koreańczyków. Jeśli ktoś oczekiwał „fajerwerków” to się zdziwi. W urządzeniu ponownie nie zobaczymy obiecywanego od kilkunastu miesięcy skanera linii papilarnych w ekranie. Nadal jest on umieszczony na tylnej obudowie, ale w nieco innym miejscu. Wygląda na to, że poza zaktualizowanymi parametrami i zmienionym ułożeniem podwójnego aparatu, nie zobaczymy tu niczego nowego. Kolejna nuda!

Sony Xperia XZ3. Czy ktoś w ogóle czeka na ten telefon? Według wycieków, będzie to po prostu Xperia Z2, ale z podwójnym aparatem. Jeżeli tak, to tron dla zacofania i nudy bezapelacyjnie należy się właśnie temu urządzeniu.

Zobacz także: Xiaomi Mi 8 to bezczelna kopia iPhone’a X i kropka

Motorola Z3 Play. Motorola żyje chyba jeszcze w innej epoce. Smartfony z modułami – na co to komu? Wolę jedno urządzenie, które będzie działało świetnie i nie będę musiał doczepiać mu wątpliwej jakości modułów. Smartfony Motoroli z doczepianymi MotoMods wręcz rażą moje odczucia estetyczne. Jest to poza tym niepraktyczne i niewygodne w użytkowaniu, a cała konstrukcja „lata na boki”. Dla kogoś, kto jest w ciągłym biegu, noszenie dodatkowych modułów może być uciążliwe.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x