ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S7 Android Oreo

Samsung Galaxy S7 (Edge) otrzymuje Androida Oreo w Polsce!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Długo Samsung kazał czekać na to, aby jeden z ich najlepszych smartfonów w historii otrzymał aktualną wersję Androida. Jednak po wielu miesiącach czekania, po ogłoszeniu Androida P, Galaxy S7 i Galaxy S7  Edge mogą już pochwalić się Androidem Oreo. Do tego oczywiście dochodzi autorska nakładka Koreańczyków w postaci Samsung Experience 9.0. Lepiej późno, niż wcale chciałoby się rzec, ale nie ma co teraz wyliczać godzin, które lider mobilnego rynku kazał czekać na tę wiadomość.

Oczywiście Samsung wydał Oreo na omawiane modele już dawno temu. Dzisiaj oficjalne ten system trafił do polskich użytkowników, którzy w tym roku musieli wyjątkowo długo czekać na nowe oprogramowanie w porównaniu do lat ubiegłych i poprzednich generacji flagowych smartfonów firmy. Warto przypomnieć, że aktualizacja dla Samsunga Galaxy S7 została wstrzymana, aby po kilku dniach Samsung ją wznowił. Miało to miejsce ponad 2 tygodnie temu, więc tym razem to nie Polacy okazali się „testerami” nowej wersji Androida.

Sam system można już pobrać poprzez OTA, więc jeśli nie pojawił się u Was stosowny komunikat, to zajrzyjcie do ustawień swojego smartfona. Aktualizacja waży niecałe 1,3 GB.

Zobacz też: OnePlus też szykuje duże aktualizacje dla swojego najnowszego flagowca – wiele trzeba poprawić.

Tradycyjnie zaznaczam, że osoby, których telefony zostały kupione u operatorów, będą zmuszone uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Nie wiemy, kiedy Oreo pojawi się na brandowanych Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Dziękujemy wszystkim za informacje, zrzuty ekranu podesłali Marcin i Piotrek.

Sprawdź najnowsze wpisy