kalendarz

[Sprzed dekady] Cennik telefonów z 2008 roku – do tych cen chciałoby się wrócić

2 minuty czytania
Komentarze

Jak co tydzień zbieramy dla was wydarzenia sprzed 10 lat. Tym razem zajmiemy się newsami od 30 kwietnia do 6 maja 2008 roku.

Cennik telefonów z 2008 roku

Play w swoim czasie miał zwyczaj publikowania cenników telefonów dostępnych w ofercie. Dziś daje nam to podgląd na sytuację z tamtych lat. Nie da się ukryć, że powyższe ceny można porównać to do cen paliw sprzed paru lat. Najdroższym urządzeniem była Nokia N90 za 2750 zł i na tle innych telefonów był to ewenement. Idąc dalej możemy znaleźć Sony Ericssona k800 za jedynie 960 zł. W swoim czasie k800 był królem mobilnej fotografii, dziś byłoby to coś na wzór Samsunga Galaxy S9 lub Huaweia P20 Pro. Jeśli ktoś jednak uważa, że tamte czasy były piękne, to muszę o czymś przypomnieć – wszystkie telefony były wyposażone w blokadę SIM Lock.

HTC Touch Diamond zaprezentowany

Dekadę temu HTC pokazało dość nietypowy telefon, jakim był Touch Diamond. W Polsce był znany jako MDA IV Compact. W rozesłanej informacji prasowej HTC zachwalało urządzenie, nazywając je nową epoką w telefonii komórkowej. Fakt, pod wieloma względami był to sprzęt innowacyjny, w końcu były to najlepsze czasy HTC. W tym modelu zadebiutowała nakładka TouchFLO 3D. System był obładowany animacjami, co w swoim czasie robiło ogromne wrażenie. Skoro już jesteśmy przy systemie, to był to Windows Mobile 6.1 Professional – w tamtych czasach bezkonkurencyjne oprogramowanie dla PDA. Zachwalano też możliwości wyświetlacza o przekątnej… 2,8″. No cóż, kiedyś było to dość dużo, poza tym Diamond miał wyglądać jak normalna komórka, nie jak patelnia. Pełna specyfikacja prezentuje się następująco:

  • Wyświetlacz: 2,8″ VGA
  • CPU: Qualcomm MSM 7201A 528 MHz
  • Pamięć RAM: 192 MB
  • Pamięć flash: 4 GB
  • Aparat: 3,2 MPx
  • WiFi b/g, BT 2.0, GPS
  • Modem: HSDPA 7,2 Mbps
  • Bateria: 900 mAh
  • System: Windows Mobile 6.1 Professional

Telefon miał jeszcze jedną cechę, dzięki której wielu zapadł w pamięci – niecodzienny wygląd.

Zobacz też: Pamiętacie HTC Touch Diamond i jego wygląd? Powróci do nas jako Oppo Mirror 5!

iPhone 3G na pierwszych zdjęciach

10 lat temu w mediach zrobiło się głośno o pierwszych zdjęciach iPhone’a 3G. Nie będę ich tutaj oceniał, skupię się na ówczesnych wyobrażeniach wobec tego telefonu. Otóż według tamtych informacji iPhone 3G miał być wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 2,8″. Powyższe zdjęcia, które prezentują prawdopodobnie inne urządzenie miały potwierdzać tę teorię. Prawda okazała się kompletnie inna, nie licząc modelu SE żaden iPhone nie zmalał w stosunku do poprzednika.

Zobacz też:

Motyw