ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ipad

Duża aktualizacja iOS wydana tylko dla jednego urządzenia? Co Apple wyprawia?

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Na temat iOS 11 napisaliśmy już naprawdę wiele. Apple określa ten system jako „dużą rzecz dla iPhone’a i wielką dla iPada”. Co do samych smartfonów – wydany jesienią system nie wprowadził zbyt wiele nowości. Jeżeli chodzi o tablety amerykańskiej firmy – trudno się nie zgodzić z opisem. iPad wreszcie zyskał możliwości, których chcieli użytkownicy. Stał się „pomostem” między iPhonem a komputerami Mac. Oprócz tych zdecydowanie pozytywnych elementów, oprogramowanie wprowadziło coś jeszcze – niespotykaną jak na Apple liczbę różnych błędów. Żadna wersja iOS nie miała tyle różnego rodzaju bugów. Z drugiej strony firma łata wszystko na bieżąco, przez co iOS 11 przez pół roku dorobił się tak wielu wersji jak nigdy. Wcześniejsze nasze informacje dotyczące błędów, a także wyciągania wniosków przez Apple opisywaliśmy szczegółowo w poniższych wpisach:

ios 11

Apple zdecydowanie pośpieszyło się z wypuszczeniem wersji 11. Swoje dołożyła też afera z wolniejszym działaniem iPhone’ów, w których bateria jest zużyta. Od początku obiecywana jest wersja 11.3, która ma wprowadzić nowe opcje zarządzania energią. Informacje będą teraz bardziej szczegółowe i pozwolą użytkownikowi zdecydować jak ma działać jego urządzenie. Zmiana następuje po kontrowersjach, dotyczących funkcji zarządzania energią zaimplementowanych w starszych urządzeniach. Miało to zapobiec nieoczekiwanym wyłączeniom smartfona. Funkcja zarządzania energią umożliwi iPhone’om ze zużytymi bateriami utrzymanie stabilnej wydajności. Aktualizacja dostarczy o wiele więcej danych na temat stanu naładowania baterii. Dostępna będzie też opcja całkowitego wyłączenia funkcji zarządzania energią, jednak firma Apple nie zaleca tego. Nowe funkcje będą dostępne w Ustawieniach -> Bateria i będą dostępne dla iPhone’a 6 i nowszych.

Zobacz także: Nowy Apple Watch ze zmienionym designem i nowymi funkcjami

Co nowego w iOS 11.3?

iOS 11.3 wprowadza długą listę nowych funkcji, takich jak Wiadomości w iCloud do przechowywania wiadomości w chmurze, aby zaoszczędzić cenne miejsce na urządzeniu. Funkcja ta jest wyczekiwana od dawna i zapowiedziana była jako jedna z najważniejszych nowości w iOS 11 i macOS High Sierra. Jednak w momencie debiutu obydwu systemów jesienią z niewiadomych względów w ostatniej chwili została wycofana. Patrząc na stopień niedopracowania mobilnej wersji oprogramowania, trzeba przyznać, że dobrze się stało. Aktualizacja wprowadza także ARKit 1.5 – nową wersję ARKit, która zwiększa możliwości w aplikacjach rozszerzonych rzeczywistości. Zawiera funkcję oczywiście też opisywaną wyżej funkcję zarządznia energią, która ma zapewniać użytkownikom iOS więcej informacji o ich bateriach. Inne nowe funkcje obejmują nowe opcje sortowania recenzji w App Store, uwierzytelnianie oprogramowania dla urządzeń HomeKit, czat biznesowy do kontaktowania się z firmami używającymi programu iMessage.

ipad

Wszystko świetnie, ale jest jeden problem

Oprogramowanie zadebiutowało wczoraj późnym wieczorem. Jednak jest bardzo mała szansa, że je pobierzecie. To pierwsza taka sytuacja w historii iOS, ale dostępne jest tylko dla jednego urządzenia. Zawsze każda wersja iOS dostępna jest dla wszystkich urządzeń. W tym wypadku iOS 11.3 możemy zainstalować na najnowszym tablecie AppleiPadzie 9,7, który zadebiutował dwa dni temu. Kiedy system będzie dostępny dla wszystkich? Prawdopodobnie w ciągu kilku dni. Póki co wyróżnieni są nieliczni właściciele najnowszego iPada.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy