iOS 11

Z powodu jednego znaku Apple aktualizuje iOS

Newsy

Kilka dni temu pisaliśmy o luce w systemie iOS. Jeden znak mógł spowodować zawieszenie się aplikacji Wiadomości. Litera była co prawda z naszego punktu dość specyficzna – pochodziła z egzotycznego alfabetu telegu. Niemniej cała sytuacja mogła popsuć dzień niejednemu posiadaczowi iPhone’a. Większość z nas zapewne nigdy nie dowiedziałaby się o takim problemie, jednak od czego są internetowi trolle?

Zobacz także: Ile w Polsce może kosztować Galaxy S9?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Wczoraj, późnym wieczorem Apple wypuściło kolejną aktualizację iOS, oznaczoną numerem 11.2.6. Luka została załatana po kilku dniach. Aktualizacja nie wprowadza żadnych nowości. Na większe zmiany, między innymi obiecywaną funkcję zarządzania energią musimy poczekać do iOS 11.3. Jego premiera powinna nastąpić w ciągu kilku tygodni. Poniżej oficjalna lista zmian:

System iOS 11.2.6 zawiera poprawki błędów i poprawia bezpieczeństwo iPhone’a i iPada. To uaktualnienie:

  • usuwa problem w wyniku którego użycie określonych sekwencji znaków mogło powodować awarię aplikacji;
  • usuwa problem który mógł uniemożliwiać części aplikacji innych firm łączenie się zewnętrznymi akcesoriami.

Aktualizacja dostępna jest zarówno przez opcję Uaktualnij w Urządzeniu jak i przez iTunes. Wielkość aktualizacji to nieco ponad 30 MB.

Przy okazji zadebiutowały też kolejne wersje innych systemów Apple, czyli macOS, watchOS oraz tvOS. Tak jak w przypadku iOS są to aktualizacje serwisowe poprawiające wydajność i bezpieczeństwo. Cieszy fakt, że Apple reaguje tak szybko na błędy, jednak ich liczba wydaje się ostatnio nieco przesadzona.

Źródło: Apple

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x