google chrome ciemny motyw

Ciemny motyw w Google Chrome kolejnym potwierdzeniem przełomu

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Aplikacje

Google nie przestanie nas zaskakiwać przedwczesnymi informacjami. O ile są one w głównej mierze nieświadomie przedstawiane w Sieci, tak dają nam obraz na to, co Amerykanie szykują. W tym wypadku mówimy o oprogramowaniu, ale nie inaczej jest z urządzeniami — seria Pixel 3 Lite po premierze nikogo nie zaskoczy. Niemniej skupmy się na najnowszym odkryciu, jakim jest ciemny motyw w Google Chrome. Firma szykuje się do premiery Androida Q.

Ciemny motyw w Google Chrome potwierdza, że szykują się zmiany

Chrome

Niedawno informowałem Was o tym, że Google szykuje się do natywnego wsparcia ciemnego motywu w Androidzie Q. Dodatkowo wiemy, że system ten rozszerzy dostępność do usług RCS. Niemniej to ciemny motyw jest istotny w tym wpisie. We wspomnianym tekście wspomniałem o tym, że Amerykanie planują poprzez odpowiedni przełącznik wymuszać ciemne motywy w różnych aplikacjach. Naturalnym wydaje się, że to samo powinno dotyczyć propozycji od Google. Tak właśnie ma się stać w przypadku ich przeglądarki, Chrome’a. Obecnie niewiele aplikacji tej firmy obsługuje ciemny motyw. W przypadku tytułowej propozycji na początku ma pojawić się odpowiednia, ukryta flaga, a dopiero później zostanie ona domyślnie włączona. Oczywiście będzie można ręcznie aktywować dedykowany tryb, ale pojawia się też informacja o wsparciu dla domyślnych ustawień systemowych.

Zobacz też: Co nowego pojawi się Xiaomi Mi 9?

Źródłem dla tego wpisu tradycyjnie już jest wpis programistów Google w ramach Chromium Gerrit, co też gwarantuje nam wiarygodność poszczególnych rozwiązań. Oczywiście sam ciemny motyw w Chrome pojawi się dopiero w ciągu kilku miesięcy i początkowo dostępny będzie w niestabilnych wydaniach, ale od czegoś trzeba zacząć.

Źródło: Android Police, 9to5google

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy