ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
facebook messenger ciemny motyw

Tryb ciemny w Messengerze dla wszystkich „sprytnych”! Jak włączyć?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

Od wielu miesięcy wiemy, że nadchodzi nowa moda w wielu aplikacjach mobilnych. Ok, może to nie do końca moda, ale z pewnością swego rodzaju trend, polegający na stosowaniu ciemnych motywów. Google otwarcie zaczęło sugerować programistom natywne wsparcie dla tego rozwiązania — w końcu Android Q globalnie będzie mógł je ustawiać. Facebook też podszedł do tego tematu na swój sposób i wraz z ogłoszeniem odświeżenia designu swoich aplikacji, wspomniał o tym, że tryb ciemny zawita w Messengerze. To już się stało i teraz wiemy, jak go włączyć.

Tryb ciemny pojawił się w Messengerze, ale jak go włączyć?

Ok, wcześniej też pojawiało się wiele metod na wymuszenie trybu ciemnego w Messengerze, ale teraz możemy przedstawić Wam oficjalne podejście od Facebooka. Należy przyznać, że jest to ciekawe rozwiązanie, bo nietypowe. Poniekąd nawiązuje do odblokowania trybu programisty w Androidzie, więc przejdźmy do rzeczy. W celu włączenia trybu ciemnego w Messengerze należy:

  • mieć zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji
  • wysłać emoji księżyca do znajomych (lub samego siebie) i kilkukrotnie kliknąć je
  • pojawi się informacja o odnalezieniu trybu ciemnego i od teraz odpowiedni przełącznik będzie dostępny w ustawieniach

Jeśli u Was powyższa metoda nie zadziałała, to możecie spróbować wyczyścić dane aplikacji z poziomu ustawień systemu. Jeśli to też nie pomogło, to sprawdźcie na APK Mirror, czy aby na pewno korzystacie z najnowszej wersji Messengera. Nie wiecie, który księżyc wybrać? Najłatwiej postawić na ten dostępny z poziomu ikon w wiadomościach.

Zobacz też: Huawei Mate X i inne nowości od Chińczyków z MWC!

Tryb ciemny w Messengerze możemy równie dobrze nazywać trybem czarny czy też czarnym motywem. W końcu Facebook zdecydował się na prawdziwą czerń, a nie szarość, która jest wyznacznikiem w aplikacjach Google. Szczególnie docenią to użytkownicy smartfonów z wyświetlaczami AMOLED. Warto też na koniec nadmienić, że ciemny tryb dotyczy też dymków Messengera.

Źródło: Facebook

Sprawdź najnowsze wpisy