google ciemny motyw

Oto ciemny motyw w wykonaniu Google — daleka droga do ideału

Aplikacje

Wczoraj przedstawiłem Wam rewelację, jaką odkryło Google. Otóż Amerykanie dowiedzieli się, że ciemne ekrany zużywają mniej energii i pokazali to na przykładzie oryginalnego Pixela z wyświetlaczem AMOLED. Robi wrażenie, prawda? Tym sposobem Google chce zachęcić deweloperów do tego, aby ciemny motyw był ich priorytetem. Jednak tradycyjnie przykład musi iść z góry, więc przyjrzyjmy się aplikacjom od Amerykanów.

Ciemny motyw w wykonaniu Google to porażka i sukces

Zacznijmy od tego, że ciemny motyw nie oznacza pełnej czerni. Jednak jak udowadnia wczorajszy wpis, nawet czerwień i zieleń zużywają mniej energii, więc „szarość” tym bardziej. Przy okazji efekt wizualny jest podobny zarówno na wyświetlaczach AMOLED, jak i LCD. W takim razie poznajmy aplikacje, które wiedzą, czym jest ciemny motyw:

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]
  • YouTube
  • Wiadomości (SMS/MMS)
  • Wiadomości Google
  • Gboard
  • Pixel Launcher
  • Mapy Google
  • Authenticator
  • Snapseed

Tak, to wszystko. Zważywszy, że w polskim Sklepie Play dostępnych jest około 100 pozycji od Google, to powyższa lista jest naprawdę uboga. Oczywiście nie wszystkie tytuły wymagają ciemnego motywu, ale miło by było zobaczyć Gmaila, Chrome’a, główną aplikację Google czy też Kalendarz zużywające mniej energii.

Zobacz też: Wybierzmy najważniejszą, październikową nowość.

Oczywiście to, co najbardziej chcielibyśmy ujrzeć, to samego Androida z wbudowanym ciemnym motywem. Wielu producentów smartfonów pozwala na to poprzez swoje modyfikacje, ale przecież przykład powinien iść od Google.

 

Źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x