ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ciemny tryb google

Firmy idą po rozum do głowy! Messenger i Google Wiadomości z ciemnym motywem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

W dobie otaczających nas na każdym kroku wyświetlaczy, pojawiają się obawy o nasz wzrok. W przypadku iOS, Androida, jak i Windowsie pojawiają się dedykowane tryby czytania czy też ochrony wzroku, ale nie wszystkim muszą one odpowiadać. Za to o ciemne tryby bardzo często prosimy lub wyznaczamy, jako największy brak danego tytułu. Szczególnie dzisiaj, kiedy Android zdaje się iść w stronę wszechobecnej bieli. Na szczęście Google zdaje się rozumieć problem, bo coraz więcej aplikacji otrzymuje ciemny tryb. To samo czeka popularne Wiadomości, a przy okazji też zaczyna się pojawiać czarny kolor w Messengerze od Facebooka.

Google Wiadomości z ciemnym trybem testowane

google wiadomosci ciemny tryb motyw

Stosunkowo niedawno YouTube doczekał się ciemnego trybu. Nie brakuje go też w samej aplikacji telefonu czy też wiadomości (SMS/MMS). Teraz również zaczął pojawiać się w Wiadomościach, ale tych ze świata. Najnowsze wydanie programu u niektórych osób pozwala z poziomu ustawień wybrać ciemny motyw, a nawet zadecydować o sposobie jego uruchamiania.

Facebook dotrzymuje słowa i Messenger też doczeka się ciemnego trybu

O tym, że Messenger przejdzie duże zmiany już wiecie. Testowany jest już nowy wygląd, a teraz do gry wchodzi jego „alternatywna” odmiana, która porzuca biel na rzecz czerni. W tym wypadku mówimy o prawdziwej czerni, która nie jest szarością, jak w ciemnych trybach Google. To dobra wiadomość głównie dla użytkowników smartfonów z panelami OLED i pochodnymi. Swoją drogą czerń w Messengerze została przez Facebooka zapowiedziana na tegorocznym F8.

Zobacz też: Takiej promocji jeszcze nie było – kupiłeś smartfona? Dostaniesz dwa.

Jakby nie patrzeć, możliwość wyboru jest lepsza, niż brak wyboru. Ciemne tryby często są wybierane w najróżniejszych aplikacjach. Być może to kwestia gustu, być może faktycznie dbałość o wzrok, a być może po prostu ze względu na czytelność. Jeśli jednak to nie trafia do Was, to wciąż można zostać przy białych odsłonach.

źródło: Phone Arena, Reddit, Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy