Pamiętacie, jak kilka miesięcy temu Kamil pisał dla Was o nowym wyglądzie Messengera, który zapowiedziany został przez zarząd Facebooka? Od tamtej pory minęło już kilka miesięcy, a aplikacja dalej wygląda tak samo, jak wcześniej. Na całe szczęście okazuje się, że odświeżona wersja programu już wkrótce może pojawić się na naszych smartfonach. Niektórzy użytkownicy Androida informują już, że nowy design Messengera zaczął pojawiać się na ich urządzeniach.

Nowy interfejs Messengera to krok w dobrą stronę

Jeżeli korzystacie z Messengera, to na pewno wiecie, jak w tym momencie wygląda interfejs aplikacji – moim zdaniem jest on nieczytelny i zaśmiecony niepotrzebnymi funkcjami. Na całe szczęście, nowy interfejs, który już wkrótce może pojawić się na telefonach kolejnych osób (Facebook testuje nowe funkcje na grupach losowo wybranych użytkowników) rozwiązuje ten problem. Zobaczcie sami, jak schludne wygląda Messenger w nowej odsłonie:

Zobacz także: Masz ten telefon Nokii? Jeśli tak, to na aktualizację do Androida 9 Pie trochę poczekasz…

Jak możecie zobaczyć na powyższych zrzutach ekranu, interfejs aplikacji został gruntownie odświeżony. Co ważne strona główna komunikatora zawiera teraz wyłącznie trzy kategorie z wiadomościami, dostępnymi znajomymi i innymi funkcjami, takimi jak gry. Warto wiedzieć, że zmiana aktywowana jest w pełni po stronie serwera – oznacza to, że instalacja aktualizacji nie będzie potrzebna. Niestety z tego powodu nie możemy również przetestować aplikacji samodzielnie – jedyne co nam pozostaje, to czekać.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.