Aplikacje do szybkiej komunikacji, które zawsze mamy pod ręką, zupełnie odmieniły nasze życie. Dzielenie się najważniejszymi wspomnieniami i miejscami nareszcie przestało być problemem – w dzisiejszych czasach wystarczy wysłać zdjęcie czy link, a chwilę później informacja pojawi się na smartfonie znajomego. Google wie jednak, że czasem chcielibyśmy wrócić do tego, co otrzymaliśmy od danej osoby. Z tego powodu w najnowszej wersji aplikacji znacznie ulepszona zostanie funkcja wyszukiwania.

Wyszukiwanie ważnych informacji w Wiadomościach na Androida nigdy nie było łatwiejsze

Nowa aktualizacja aplikacji Wiadomości na Androida, która w sklepie Google Play powinna pojawić się jeszcze w tym tygodniu, znacznie odświeży funkcję wyszukiwania. Od teraz bez najmniejszego problemu odnajdziemy zdjęcia, filmy czy miejsca, jakimi podzieliła się z nami dana osoba. Jest to banalnie proste – wystarczy wybrać ikonę wyszukiwania i wpisać nazwę kontakty lub typ informacji, jaki chcemy znaleźć. Chwilę później wyświetlone zostaną wszystkie znalezione wiadomości spełniające dane kryterium – zobaczcie sami, jak świetnie nowe udogodnienie prezentuje się w praktyce.

Przyznam szczerze – właśnie dla takiego udogodnienia przesiadłbym się z Messengera od Facebooka na Wiadomości na Androida. Funkcja wyszukiwania u konkurencji giganta z Mountain View działa dość topornie, jednak być może jednak wkrótce się to zmieni. Jak oceniacie najnowszą funkcję Wiadomości Google? Dajcie znać.

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.