Wiadomości na Androida z nową funkcją. Poznajcie inteligentne wyszukiwanie!

mm Michał Derej Newsy 2018-09-26

Aplikacje do szybkiej komunikacji, które zawsze mamy pod ręką, zupełnie odmieniły nasze życie. Dzielenie się najważniejszymi wspomnieniami i miejscami nareszcie przestało być problemem – w dzisiejszych czasach wystarczy wysłać zdjęcie czy link, a chwilę później informacja pojawi się na smartfonie znajomego. Google wie jednak, że czasem chcielibyśmy wrócić do tego, co otrzymaliśmy od danej osoby. Z tego powodu w najnowszej wersji aplikacji znacznie ulepszona zostanie funkcja wyszukiwania.

Wyszukiwanie ważnych informacji w Wiadomościach na Androida nigdy nie było łatwiejsze

Nowa aktualizacja aplikacji Wiadomości na Androida, która w sklepie Google Play powinna pojawić się jeszcze w tym tygodniu, znacznie odświeży funkcję wyszukiwania. Od teraz bez najmniejszego problemu odnajdziemy zdjęcia, filmy czy miejsca, jakimi podzieliła się z nami dana osoba. Jest to banalnie proste – wystarczy wybrać ikonę wyszukiwania i wpisać nazwę kontakty lub typ informacji, jaki chcemy znaleźć. Chwilę później wyświetlone zostaną wszystkie znalezione wiadomości spełniające dane kryterium – zobaczcie sami, jak świetnie nowe udogodnienie prezentuje się w praktyce.

Przyznam szczerze – właśnie dla takiego udogodnienia przesiadłbym się z Messengera od Facebooka na Wiadomości na Androida. Funkcja wyszukiwania u konkurencji giganta z Mountain View działa dość topornie, jednak być może jednak wkrótce się to zmieni. Jak oceniacie najnowszą funkcję Wiadomości Google? Dajcie znać.

Źródło: Google • Andrzej Marczak

  Super hi-tech wprowadzają, fajnie. Ale dlaczego mi zabrali widget? Przeszedłem na Pulse SMS…

 • Bartekszy

  Po co mi takie funkcje, jak od początku kompresja zdjęć jest taka tragiczna, że wysyłając do kogoś mmsa, przychodzi pikseloza. Używam textry, tam zdjęcia przychodzą w najlepszej jakości.

  • Paweł

   Już nie. Jeszcze do niedawna zdjęcie kompresowane do 50kb teraz ma 300kb i wyglada ok.
   Sam z rego powodu używałem textre

   • Bartekszy

    Wczoraj testowałem 3 aplikacje, systemową sony messages, wiadomości od androida i textrę. Wysłałem mmsa. I tak oryginał zdjęcia miał 5504×3096 pikseli, wiadomości androida dostarczyły zdjęcie o wymiarach 270×480 pikseli, sony messages 516×917 pikseli, a textra1161x2064 pikseli. Także wiadomości na androidach kompresują najmocniej, przynajmniej u mnie. To co mnie wkurza w textra to grupowe mmsy. Często żona wysyła mi zdjęcie dziecka, które równocześnie wysyła to teściowej. I jako nadawca mam 2 osoby, chcąc odpowiedzieć wysyłam do obu, a nie do niej. Nie mogę tego za cholerę wyłączyć. Jedynie ta aplikacja sony to wyłącza i mam mmsa, który wygląda jakby przyszedł tylko do mnie i odpowiadam tylko jej. Ale na nowych telefonach sony, już nie ma tej aplikacji. Instalując apk, co jakiś czas aplikacja się zamyka. Także jetem skazany na textrę.

    • Paweł

     Sprawdziłem. Wiadomości zmnieszyły losowe zdjęcie do 640×480 /227kb.
     Textra kompresuje pod rozmiar pliku, wiadomości natomiast pod max 640×480 rozdzielczość i do 300kb bo 300kb jest często maksymalnym rozmiarem w MMS. Niektóre sieci mają takie ograniczenie (chyba np T-Mobile). Google więc hurtowo na cały świat dało zunifikowaną aplikacje.x