Karty eSIM są wdrażane w Polsce wyjątkowo wolno. Na chwilę obecną obsługuje je Orange, ponoć nad wprowadzeniem pracuje T-mobile, Plus miał badać możliwość ich wdrożenia i niewiele wiadomo na ten temat. Rzecznik prasowy Play informował, że fioletowy operator nie ma planów wdrożenia kart eSIM. Właśnie zmienił zdanie.

Będzie eSIM w Play

Rzecznik Play Marcin Gruszka poinformował, że operator zmienił zdanie w kwestii eSIM i rozpoczęto projekt mający na celu wdrożenie tej technologii. Kiedy? Takiej informacji już niestety zabrakło, ma się to stać jak najszybciej. Wsparcie eSIM jest przygotowywane z myślą o produktach Apple.

Zobacz też: [Jak to działa] Karta SIM – kawałek lat 90 w każdym telefonie

Co utrudnia wprowadzenie eSIM w Play?

Na chwilę obecną nie istnieje żaden globalny standard eSIM. Apple na potrzeby swoich produktów stworzyło własną wersję eSIM i operator wprowadzając takie eSIM tak naprawdę wdraża technologię wykorzystywaną przez jednego producenta. Wykorzystywane przy tej technologii serwery nie są tanie i przy niewielkiej popularności takich urządzeń w Polsce stają się nieopłacalne. Prawdopodobnie jednak tutaj zaważyła nie opłacalność inwestycji, a konkurencyjność.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.