Play zmienia zdanie – pojawi się wsparcie dla eSIM

Adrian Celej Telekomunikacja 2019-03-30

Karty eSIM są wdrażane w Polsce wyjątkowo wolno. Na chwilę obecną obsługuje je Orange, ponoć nad wprowadzeniem pracuje T-mobile, Plus miał badać możliwość ich wdrożenia i niewiele wiadomo na ten temat. Rzecznik prasowy Play informował, że fioletowy operator nie ma planów wdrożenia kart eSIM. Właśnie zmienił zdanie.

Będzie eSIM w Play

Rzecznik Play Marcin Gruszka poinformował, że operator zmienił zdanie w kwestii eSIM i rozpoczęto projekt mający na celu wdrożenie tej technologii. Kiedy? Takiej informacji już niestety zabrakło, ma się to stać jak najszybciej. Wsparcie eSIM jest przygotowywane z myślą o produktach Apple.

Zobacz też: [Jak to działa] Karta SIM – kawałek lat 90 w każdym telefonie

Co utrudnia wprowadzenie eSIM w Play?

Na chwilę obecną nie istnieje żaden globalny standard eSIM. Apple na potrzeby swoich produktów stworzyło własną wersję eSIM i operator wprowadzając takie eSIM tak naprawdę wdraża technologię wykorzystywaną przez jednego producenta. Wykorzystywane przy tej technologii serwery nie są tanie i przy niewielkiej popularności takich urządzeń w Polsce stają się nieopłacalne. Prawdopodobnie jednak tutaj zaważyła nie opłacalność inwestycji, a konkurencyjność. • Marucins

  Lamerzy niech lepiej przestaną ściemniać z 5G!

  • Szymon L

   Panie, toć oni nie mają jakiegoś gołego 5G, tylko 5G Ready, a wiadomo przecież, że skoro nazwa dłuższa, to i technologia za nią stojąca potężniejsza być musi! Tęgie mózgi nad tym myślały, a waćpan im kłamstwo zarzucasz, to tak jakby mokrą szmatą w pysk dostać.

   • Marucins

    A żeby tylko raz próbowali tych swoich gierek.
    Tak jak pierwsi pokusił się o opłaty za roaming.x