Orange sieć

Orange zapłaci 9 milionów kary, operator będzie żałował swojej decyzji

Telekomunikacja

Orange po raz kolejny zostało ukarane. Tym razem mówimy o bardzo dużej, bo wynoszącej aż 9,1 miliona złotych grzywnie za z pozoru błahy błąd.

Brak zgód marketingowych

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Jakiś czas temu pewien abonent Orange złożył skargę na operatora, zarzucał mu wysyłanie informacji marketingowych bez wyrażonej zgody. Sprawą zajął się Urząd Komunikacji Elektronicznej. Ustalono, że operator wysłał 1 763 334 wiadomości zachęcających do zakupu pakietu 500 MB za 5 zł na 30 dni oraz 2 056 851 wiadomości o treści:

Rewelacyjna wiadomość BEZPŁATNIE zobaczysz gdzie jest TERAZ Bliski. Wyślij sms (0zł) o treści CP na 60504. 14 dni za darmo/ Potem 6,15z VAT tyg/Orange.pl

Nic mi nie wiadomo na temat wysyłania tych samych wiadomości wielokrotnie do tego samego klienta, prawdopodobnie jeden abonent mógł otrzymać tylko jedną wiadomość. Świadczy o tym fakt, że według UKE wiadomości trafiły do 3 820 185 numerów telefonów. Orange nie przedstawił dowodów na otrzymanie zgód od klientów na otrzymywanie informacji marketingowych.

Zobacz też: Koniec subskrypcji SMS Premium w Orange!

Ogromna kara

Orange za swoje działania musi zapłacić 9,1 miliona złotych. UKE wyznaczając karę wzięło pod uwagę, że operator próbował dotrzeć do odbiorców wiadomości i udostępnił im bezpłatne paczki danych. Decyzja nie jest prawomocna, Orange może się jeszcze od niej odwołać. Standardowo w takiej sytuacji pozostaje jedno pytanie – kto za to zapłaci? Warto pamiętać, że Orange niedawno został zmuszony do zapłaty około 150 milionów euro kary.

Źródło: UKE


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x