Prezentacja grafiki z napisem "Galaxy AI" w centrum, otoczona rozproszonymi światłami i efektami specjalnymi na ciemnym tle, z widzem obserwującym z dołu.
LINKI AFILIACYJNE

Na jakie smartfony Samsunga trafi Galaxy AI? Sprawdź, czy Twój telefon jest na liście

3 minuty czytania
Komentarze

Pokaz możliwości Galaxy AI podczas premiery serii Samsung Galaxy S24 był tak naprawdę jednym z ważniejszych elementów całej konferencji. Widać, że Samsung mocno stawia na algorytmy sztucznej inteligencji, które mają pomagać użytkownikom w codziennym życiu. Choć funkcje związane z Galaxy AI dostępne są dla serii Galaxy S24 to mamy też dobrą wiadomość dla posiadaczy starszych smartfonów Samsunga. Nowości trafią też do nich.

Smartfony Samsunga z nowościami

Prezentacja smartfona Galaxy S24 Ultra na dużym ekranie z mężczyzną stojącym na scenie i prezentującym cechy produktu, w tym aparat fotograficzny i wyświetlacz.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Nie jest specjalnym zaskoczeniem to, że najnowsze funkcje, które zaprezentowano podczas Galaxy Unpacked 2024, dostępne są tylko w najnowszych sprzętach. Wyróżnia się tutaj Samsung Galaxy S24 Ultra, który jest najbardziej „dopakowany” z całej zaprezentowanej trójki smartfonów. Nie oznacza to jednak, że funkcje Galaxy AI będą ograniczone tylko do najnowszej serii urządzeń. Przedstawiciele Samsunga odpowiedzieli redaktorom portalu Android Authority na pytanie, czy Galaxy AI trafi też na starsze urządzenia. I odpowiedź powinna ucieszyć posiadaczy starszych urządzeń producenta.

Wiele funkcji Galaxy AI wprowadzonych w Galaxy S24 będzie także obsługiwanych w poprzednich modelach, w tym w serii Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold 5 i Flip 5 oraz Galaxy Tab S9 w ciągu pierwszej połowy 2024 roku. Więcej szczegółów wkrótce.

Rzecznik Samsunga dla Android Authority, tłumaczenie Android.com.pl
Pokaz jednej z funkcji Galaxy AI — tłumaczenie na żywo.

Z powyższej wypowiedzi można więc wywnioskować, że nie wszystkie z zaprezentowanych nowości będą dostępne na starszych modelach smartfonów i tabletów Samsunga. Nie wiemy jednak, które funkcje zostaną pominięte. Niewykluczone, że dostępność Galaxy AI będzie związana z falą aktualizacji One UI 6.1, czyli kolejnej wersji systemu bazującej na Android 14. Widać więc, że posiadacze smartfonów marki muszą po prostu uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli jednak nie chcemy czekać, to warto rozważyć zakup nowych urządzeń Samsunga, które w ofercie przedsprzedażowej są sporo tańsze.

Lista smartfonów Samsunga z Galaxy AI

 • Samsung Galaxy S24 Ultra
 • Samsung Galaxy S24+
 • Samsung Galaxy S24
 • W ciągu najbliższych miesięcy:
  • Samsung Galaxy S23 Ultra
  • Samsung Galaxy S23+
  • Samsung Galaxy S23
  • Samsung Galaxy S23 FE
  • Samsung Galaxy Z Fold5
  • Samsung Galaxy Z Flip5
  • Tablet Samsung Galaxy Tab S9

A jeśli kiedykolwiek podczas korzystania ze smartfona zastanawiałeś się, gdzie jest schowek w telefonie, zerknij na nasz poradnik. Być może przyda ci się jeszcze wskazówka dotycząca rozszerzeń Chrome – dowiedz się, jak zainstalować dodatki z Web Store na Androidzie.

Źródło: Samsung / Android Authority. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.