LOKOWANIE PRODUKTU: RTV EURO AGD

Wystarczy jeden sprzęt, aby polubić pranie. To suszarka do ubrań

4 minuty czytania
Komentarze

Czy suszarka do ubrań to obowiązkowy sprzęt w domu? Nie, ale jej posiadanie sprawi, że życie będzie trochę łatwiejsze. Pranie i suszenie ubrań to jeden z domowych obowiązków, który rzadko kiedy sprawia przyjemność. Segregowanie prania, namaczanie, pranie wstępne, wyciąganie mokrej odzieży, suszenie i prasowanie — to wszystko zajmuje czas, który można poświęcić na masę ciekawszych rzeczy. Pralki wyręczają nas w części tego procesu — wystarczy dodać odpowiednie detergenty i ustawić program. Ale jeśli zainwestujecie w suszarkę do ubrań lub pralko-suszarkę, wszystko stanie się jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Suszarka do ubrań — polubicie to rozwiązanie

Suszarka do ubrań to urządzenie, które warto mieć w domu. Oczywiście o ile pozwalają na to warunki lokalowe, to niewątpliwie jest to sprzęt, który pozwala na szybkie i wygodne suszenie prania. Osoby, które mają takie urządzenie w domu, nie mają wątpliwości, że jest to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści, zarówno praktycznych, jak i estetycznych.

bosch suszarka do ubrań pralka
Źródło: Bosch

Przede wszystkim to oszczędność czasu i miejsca — oczywiście sama suszarka do ubrań zajmuje pewną przestrzeń, ale nie trzeba chwalić się swoją odzieżą na balkonie czy zajmować przestrzeni tradycyjną suszarką. Lepiej niż my zadba też o ubrania, bez ryzyka pogniecenia czy zniszczenia tkanin. Suszarki do ubrań pozwalają też usunąć z prania nieprzyjemne zapachy czy sierść zwierząt. Producenci pokazują też, że segment suszarek ma spory potencjał w zakresie innowacji — Xiaomi zbiera crowdfundingowo środki na model, który ma być sterowany głosem.

Przykładem tego typu urządzenia jest suszarka Beko z pompą ciepła, a konkretnie model Beko EDF7434GXA, kompaktowy model o pojemności 7 kg, który charakteryzuje się klasą energetyczną A++. Wyposażono ją w czujnik suszenia FlexySense, kontrolujący czas i efekt suszenia, oświetlenie bębna, elektroniczny wyświetlacz, duże i szerokie drzwi oraz suszenie bez gniecenia, dzięki czemu nie trzeba zajmować się dodatkowo prasowaniem suchych ubrań.

suszarka do ubrań z pompą ciepła beko
Źródło: RTV Euro AGD

Jeśli masz do dyspozycji dużo miejsca i nie zależy Ci na oszczędzaniu czasu, masz sporo ubrań nienadających się do suszenia lub martwisz się o koszty eksploatacji, to lepiej rozważyć zakup pralki i suszarki osobno. Ale wiemy, że nie jest to rozwiązanie dla każdego.

Pralko-suszarka pozwoli zaoszczędzić miejsce

Pralka nie należy do kompaktowych urządzeń — są modele slim, ale mimo to na tego typu sprzęt AGD zajmuje sporo miejsca w łazience, kuchni czy innym pomieszczeniu. Podobnie jak suszarka — sprzęt, który genialnie ułatwia i przyspiesza zakończenie procesu prania, ale w mieszkaniach o mniejszym metrażu po prostu na drugie urządzenie o podobnych do pralki gabarytach po prostu nie ma miejsca.

W tym miejscu wchodzi inna kategoria produktów, łącząca w jednym urządzeniu funkcje pralki i suszarki, czyli pozwalające wyprać i wysuszyć pranie w jednym cyklu. Pralko-suszarka jest najlepszą, a czasami też jedyną opcją, gdy nie znajdziecie przestrzeni na dwa odrębne urządzenia.

Typy i cechy pralko-suszarek

Istnieją dwa główne typy pralko-suszarek. Pierwsza to pralko-suszarki kondensacyjne, które wykorzystują ciepło generowane podczas prania do suszenia ubrań. W tym procesie powietrze z bębna pralki jest schładzane i kondensowane, a woda jest zbierana w zbiorniku. Jednym z modeli, który z pewnością nie naruszy zbytnio domowego budżetu na sprzęty AGD, jest pralko-suszarka Beko HTV7716XW z systemem SteamCure.

pralko-suszarka beko
Źródlo: Beko

Drugi typ to pralko-suszarki z pompą ciepła, które wykorzystują ciepło z powietrza zewnętrznego do suszenia ubrań. W tym procesie powietrze jest ogrzewane i wprowadzane do bębna pralki, a następnie schładzane i usuwane. Tutaj zwróćcie uwagę na Electrolux EW9W161BC, energooszczędny i skuteczny model z trybem odświeżania, który zapewnia gotowe programy suszenia do wyboru, m.in. dla wełny i delikatnych tkanin.

pralko-suszarka electrolux
Źródło: Electrolux

Oba typy pralko-suszarek mają swoje wady i zalety. Pralko-suszarki kondensacyjne są zazwyczaj tańsze, ale są mniej wydajne energetycznie i mogą powodować wilgoć w pomieszczeniu. Pralko-suszarki z pompą ciepła są droższe, ale są bardziej wydajne energetycznie i nie powodują wilgoci w pomieszczeniu. W kwestii pralko-suszarek istotna jest też klasa energetyczna — zagadnienie to omówiliśmy obszernie w tekście traktującym o tym, jak interpretować etykiety energetyczne tego typu urządzeń. Wybór tego typu sprzętów na rynku jest obszerny — mamy dla was kilka propozycji pralko-suszarek, które sprawdzą się w każdym domu.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: RTV Euro AGD