Czy suszarka do ubrań sterowana głosem to coś, co przyda się w każdym domu? Nie. To coś, co może być przyjemnym gadżetem, który mimo wszystko będzie w stanie odrobinę ułatwić codzienne czynności. Wprawdzie taki sprzęt nie będzie należał do najtańszych, ale sąsiedzi z pewnością będą patrzyli na nas z zazdrością. Xiaomi kontynuuje swoją strategię, by niemal każdy przedmiot w domu, dało się obsługiwać z wykorzystaniem do tego sieci.

Suszarka do ubrań sterowana głosem

Suszarka do ubrań sterowana głosem od Xiaomi
Fot. Xiaomi MIJIA Smart Clothes Dryer

Xiaomi uruchomiło kolejny projekt crowdfundingowy, który z całą pewnością zostanie zrealizowany. Niezależnie od tego, z jak dziwnym pomysłem przychodzi firma, fani zazwyczaj ją w tym wspierają. Nie inaczej będzie pewnie przy okazji MIJIA Smart Clothes Dryer, czyli inteligentnej suszarki do ubrań. Urządzenie ma być mocowane do sufitu, a nie będzie się go obsługiwało „ręcznie”. Specjalne mocowania sprawią, że prawnie będzie do nas z tego sufitu zjeżdżało. Maksymalny zasięg to ponad 2 metry (2,2), więc sprzęt powinien pasować nawet do bardzo wysokich pomieszczeń. I jak przystało na Xiaomi, to nie koniec ciekawych rozwiązań.

Panel sterujący będzie można zamontować na ścianie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać ze specjalnej aplikacji. Ta powiązana jest z asystentem głosowym od Xiaomi, więc da się obsługiwać suszarkę, wydając jej polecenia. Do tego ta została wyposażona w diody LED, by w razie potrzeby doświetlić pomieszczenie i wspomóc proces suszenia. Maksymalny udźwig to 35 kilogramów, czyli suszarka jest dość pojemna. Taka suszarka do ubrań sterowana głosem to może i gadżet, ale pokazuje, że sprzęty IoT stają się coraz popularniejsze. Ostatnio producent pokazał także pralkę, którą można obsługiwać przy pomocy asystenta głosowego.

Zobacz też: Smartfon McDonald’s z obsługą 5G?

Xiaomi MIJIA Smart Clothes Dryer będzie jednak trochę kosztować. Obecnie sprzęt wyceniony został na 849 juanów, czyli około 500 złotych. To cena promocyjna, a normalna wynosić ma 899 juanów, więc około 540 złotych. Oczywiście to ceny w Chinach, więc jak ktoś zdecyduje się sprzęt zamówić, to powinien szykować większą gotówkę.

Źródło: Xiaomi / GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.