heygen
LINKI AFILIACYJNE

Nauczyłem się mówić w obcym języku w dwie minuty. HeyGen działa o wiele lepiej niż się spodziewałem

3 minuty czytania
Komentarze

W dobie cyfryzacji i globalizacji, twórcy treści zmagają się z wyzwaniami związanymi z barierami językowymi. Michał Sadowski pokazał niedawno, jak narzędzie AI w świetnym stylu eliminuje ten problem. I postanowiłem je przetestować samodzielnie.

Sztuczna inteligencja zadziwia po raz kolejny

Michał Sadowski, założyciel Brand24 na swoim kanale w serwisie YouTube często dzieli się ciekawymi odkryciami. W ostatnich materiałach dominuje sztuczna inteligencja, natomiast odkrycie z ostatniego wideo prawdopodobnie przebija wszystkie poprzednie. Materiał opisuje narzędzie AI HeyGen, a w zasadzie jego jedną rewolucyjną funkcję. HeyGen korzysta z zaawansowanych algorytmów AI do analizy wideo i dźwięku. Większość funkcji zaczyna się od stworzenia awatara. Może być on wykonany na podstawie zdjęcia, ale najlepsze rezultaty uzyskać można po przesłaniu próbki wideo. Narzędzie do tłumaczenia wideo działa niezależnie, a jedyne co trzeba zrobić to przesłać materiał, który chcemy przetłumaczyć (do 500 MB), a także wybrać język. Narzędzie klonuje głos osoby na filmie i dostosowuje ruchy warg, żeby pasowały do tłumaczonego tekstu.

Jak skorzystać z tłumaczenia HeyGen

Fot. HeyGen.com

Proces tworzenia awatara przebiega całkiem sprawnie. Użytkownik musi nagrać próbkę materiału wideo z głosem. Im lepsza jakość nagrania, tym lepszy awatar. Warto więc zadbać do dobre oświetlenie i możliwie jak najczystszy dźwięk. Tak przesłaną próbkę należy uzupełnić krótkim nagraniem zgody. Resztę zrobi już sam serwis.

Fot. HeyGen.com

Narzędzie AI tłumaczące wideo jest zaszyte nieco głębiej. Znajdziemy je w zakładce HeyGen Labs, a do zmiany języka mowy nie potrzebujemy awatara. W tym celu wystarczy nagrać wideo o rozmiarze nieprzekraczającym 500 MB. Tu także warto zadbać o jakość. Następnie trzeba wybrać język i uzbroić się w cierpliwość. Jeśli nie mamy wykupionej subskrypcji, proces może zająć nawet kilkadziesiąt minut (u mnie trwało to 30 minut, choć sam proces wgrywania i „klikania” zajął mi zaledwie 2 minuty). Następnie możemy się cieszyć przetłumaczonym materiałem, a następnie za pomocą programu do montowania filmów stworzyć można imponujące dzieło.

Poniżej zobaczyć można, jak wygląda fragment przetłumaczonej na język włoski mojej recenzji słuchawek Jabra Elite 10.

Narzędzie AI od HeyGen — do czego je wykorzystać?

Potencjalne zastosowania awatarów i narzędzia AI do tłumaczenia wideo są w zasadzie nieskończone. Firmy mogą wykorzystać HeyGen do tłumaczenia reklam, prezentacji produktów czy szkoleń dla pracowników. Pozwoli to niskim kosztem dotrzeć do dużo większej ilości osób. Problemem m.in. polskich kanałów na YouTube jest język, jakim twórcy się posługują. Polski pozwala docierać do lokalnych odbiorców, natomiast narzędzia takie jak HeyGen niskim nakładem umożliwią podbój innych, większych rynków.

Zdjęcie główne: Mohamed Nohassi/Unsplash + Timothée Gidenne/Unsplash

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw