Dłoń dotyka ekranu tabletu z wyświetloną stroną główną wyszukiwarki Google.

Zapomnisz o smartfonie – Zdjęcia Google przeszły rewolucję

3 minuty czytania
Komentarze

Zdjęcia Google (Google Photos) zyskały nową funkcję — dzięki niej znacznie szybciej, prościej i bez dodatkowego softu można edytować i poprawiać zdjęcia. Nowa odsłona wprowadza nie tylko zmieniony wygląd usługi, ale też wiele narzędzi do edycji w przeglądarce — choć do zastosowania niektórych z nich wymagana jest subskrypcja Google One.

Zdjęcia Google — co się zmieniło?

Fot. Google

Google Photos, czyli nasze rodzime Zdjęcia Google, to chmurowa usługa firmy Google, która umożliwia przechowywanie, udostępnianie i edytowanie zdjęć. Możecie z niej korzystać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i w wersji internetowej. Dawniej usługa pozwalała przechowywać nieograniczoną liczbę zdjęć i była to najlepsza darmowa przestrzeń na pliki w sieci — ale eldorado skończyło się w 2021 roku.

Niemniej wciąż jest to popularne narzędzie, wykorzystywane przez miliony użytkowników na całym świecie. Doceniana jest przede wszystkim łatwość obsługi oraz wielość funkcji — w zakresie gromadzenia, przechowywania, wyszukiwania, archiwizowania, edytowania i udostępniania zdjęć. Zdjęcia Google mają też inne przydatne narzędzia, np. wyszukiwarkę czy archiwum, które pomoże zapanować nad porządkiem w kolekcji zdjęć.

Edytor w Zdjęciach Google w praktyce

W ostatnim czasie Zdjęcia Google w przeglądarce dostały nowy edytor, w którym poszczególne funkcje otrzymały własne zakładki: Sugestie, Przytnij, Narzędzia, Dostosuj i Filtry. Jak z tych nowości skorzystać? Po pierwsze musimy wejść do usługi i wybrać zdjęcie, które wymaga edycji.

Fot. Android.com.pl / Jolanta Szczepaniak

Serwis zasugeruje nam skorzystanie z nowego edytora (jeśli nie widzicie tej informacji, to może jeszcze aktualizacja nie trafiła na wasze konto) i zasugeruje, jakie zmiany można na szybko zastosować wobec wybranego zdjęcia. To świetna rzecz dla osób, które nie lubią dłubać w ustawieniach i nie mają nic przeciwko, by poprawkami zajęły się algorytmy czy AI. Nie wszystkie opcje będą dostępne — niektóre wymagają subskrypcji usługi Google One.

Znacznie wygodniej wprowadzać zmiany dotyczące nie tylko efektów czy filtrów, ale też przycinać czy obracać zdjęcia, a także poprawiać kontrast, jasność czy nasycenie — ale na przykład HDR dostępne jest tylko dla posiadaczy Google One. Ustawienia te umieszczono na kartach po prawej stronie ekranu, a nie, jak do tej pory, w rozwijanym menu. Z kolei elementy sterujące przeciąganiem i obracaniem znajdują się na dole ekranu, obok przycisku Resetuj.

W przeglądarkach sekcja Filtr znajduje się na końcu, a nie na początku, jak ma to miejsce w przypadku Zdjęć Google na urządzeniach mobilnych z Androidem. Jako pierwsze witryna będzie wyświetlać sugestie dotyczące tego, co użytkownik może zrobić, aby ulepszyć swoje zdjęcia.

Na koniec przypominamy także, jak wylogować się z konta Google oraz jak wyłączyć asystenta Google na urządzeniach mobilnych z Android i iOS oraz komputerze, zerknijcie na nasz poradnik.

Źródło: Techradar

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw