ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec darmowej przestrzeni Zdjęcia Google

Koniec darmowej przestrzeni w Zdjęciach Google już za chwilę

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Koniec darmowej i nielimitowanej przestrzeni w Zdjęciach Google nastąpi już niebawem. Konkretniej z końcem tego miesiąca. Od 1 czerwca 2021 roku nie będzie można już wrzucać do chmury takiej ilości zdjęć, jaką ma się tylko ochotę. Użytkownicy dostaną limitowaną przestrzeń, która na dodatek jest współdzielona z innym usługami Google. Dobrze się do takiej zmiany przygotować.

Koniec darmowej przestrzeni w Zdjęciach Google już 1 czerwca 2021

Zdjęcia Google

Człowiek bardzo łatwo przyzwyczaja się do tego, co dobre. Tak też było w przypadku nielimitowanej przestrzeni na fotografie w Zdjęciach Google. Mówimy tutaj oczywiście o fotografiach w obniżonej jakości, ale i tak część z użytkowników mogła nie zdawać sobie z tego sprawy, że ich zdjęcia lądują w chmurze odrobinę „gorsze”. Dlatego też wysłało się tam wszystko, a automatyczna synchronizacja to bardzo ułatwiała. Jeszcze przez niecały miesiąc tak będzie, ale po 1 czerwca Google wprowadzi zmiany. Użytkownicy przesyłali po prostu zbyt dużo danych na serwery Google i trzeba było nad tym jakoś zapanować.

Po 1 czerwca każdy użytkownik Google będzie miał 15 GB darmowej przestrzeni na dane. Ten limit ma dotyczyć Zdjęć Google, Gmaila oraz Dysku – łącznie. Można więc powiedzieć, że to będzie „nowy start” dla wszystkich posiadaczy konta Google. Do 1 czerwca ma się czas na to, by przenieść do chmury to, co chcemy ze zdjęć, by później nie zapychać darmowej przestrzeni.

Zobacz też: Dwuetapowa weryfikacja kont Google stanie się domyślna.

Jeżeli chcecie wiedzieć, na jak długo wystarczy Wam miejsca na darmowym koncie Google, to firma przygotowała specjalne narzędzie do sprawdzenia tego. Wystarczy wejść O TUTAJ i być oczywiście zalogowanym na nasze konto. Google przypomina także, że można dokupić miejsce na dane, dołączając do programu Google One. Za 100 GB zapłaci się 8,99 złotych miesięcznie (88,99 za rok), a za 200 GB 13,99 złotych miesięcznie (139,99 za tok). Można także kupić 2 TB, ale to już koszt 46,99 złotych miesięcznie (469,99 za rok) lub zacząć korzystać z… Pixela. Jednak nowe urządzenia od Google, które dopiero będą miały swoją premierę, z takiej nielimitowanej przestrzeni korzystać nie będą mogły.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy