Google One

Google One to świetna usługa – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Adam Lulek Artykuły 15-08-2019

Google zaktualizowało swoje plany subskrypcji przestrzeni dyskowej w chmurze, wprowadzając program Google One w 2018 roku. Co ma do zaoferowania, ile kosztuje i czy są jakieś dodatkowe korzyści? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o usłudze giganta.

Dysk + Zdjęcia + Gmail = Google One

Podstawową ideą Google One jest umieszczenie wszystkich „potrzeb” użytkownika w chmurze pod jednym sztandarem. Dostępne miejsce (w przypadku 15 GB – za darmo) dla każdego, kto ma konto Google jest udostępniane na Dysku Google, w Zdjęciach Google i Gmailu. Oprócz nowego nazewnictwa, technologiczny gigant wprowadził również kilka nowych poziomów pamięci i związanych z nimi cen, aby uczynić usługę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Google One

Mimo zmiany nazwy nadal uzyskujesz dostęp do swoich plików za pomocą aplikacji giganta, więc nic się nie zmienia w zakresie interakcji z danymi. Aplikacja GoogleOne służy do zarządzania subskrypcją, kontaktowania się z ekspertami i uzyskiwania dostępu do wielu innych korzyści, takich jak rabaty hotelowe, środki w Sklepie Play, rabaty na sprzęt i oferty zakupów (za pośrednictwem Google Express), a także wiele innych. Każdy, kto ma wykupione płatne miejsce na Dysku, zostanie automatycznie przeniesiony do odpowiedniego planu.

Zobacz także: Telefony Samsunga z reklamami to żadna nowość

Google One w Polsce? Jak najbardziej!

Usługa była początkowo dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu usługa została wdrożona w ponad 140 krajach w tym także w Polsce. Od Albanii po Zimbabwe, żaden użytkownik nie powinien mieć problemów z rejestracją.

Google One – ceny i GB

Każdy, kto ma konto Google, otrzymuje za darmo 15 GB miejsca w chmurze. Zapewnia to również nieograniczoną przestrzeń dyskową, jeśli nie masz nic przeciwko kompresji plików w Zdjęciach do „wysokiej jakości”. Limity miejsca są liczone tylko wtedy, gdy zdecydujesz się zapisać swoje fotografie w oryginalnym rozmiarze i jakości. Jeśli potrzebujesz więcej niż to, co jest dostępne bezpłatnie, nowe plany subskrypcji usługi One są dość przystępne:

 • 15 GB – za darmo
 • 100 GB – 8,99 zł miesięcznie lub 89,99 zł rocznie (oszczędność – 17%)
 • 200 GB – 13,99 zł miesięcznie lub 139,99 zł rocznie (oszczędność -17%)
 • 2 TB – 46,99 zł miesięcznie lub 469,99 zł rocznie (oszczędność – 17%)
 • 10 TB – 469,99 zł miesięcznie
 • 20 TB – 939,99 zł miesięcznie
 • 30 TB – 1399,99 zł miesięcznie

Korzyści z płatnych planów

Kupione miejsce w chmurze można udostępnić pięciu dodatkowym (łącznie sześciu) członkom rodziny, tworząc grupę rodzinną lub udostępniając plan istniejącej grupie. Oczywiście udostępniany jest tylko plan przestrzeni dyskowej. Nikt inny w grupie nie będzie mógł uzyskać dostępu do zapisanych plików i zdjęć. Wszyscy członkowie grupy rodzinnej będą mogli również skorzystać z dodatkowych korzyści, które są wliczone w pakiet. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że wszyscy członkowie grupy muszą być w tym samym kraju.

Google One

Oprócz dodatkowej przestrzeni dyskowej w chmurze możesz także skorzystać z wielu funkcji i korzyści:

 • Pomoc ekspertów Google: masz pytanie dotyczące produktów i usług firmy? Możesz skierować pytanie do ekspertów. W ramach swojego planu masz bezpośredni dostęp do Ekspertów Google, którzy odpowiedzą na pytania i pomogą w rozwiązywaniu ogólnych problemów. Są oni dostępni wszędzie tam, gdzie jest usługa One, ale poziom wsparcia zależy od języka.
 • Dodatkowe korzyści: Google oferuje również dodatkowe korzyści, od środków do wykorzystania w Sklepie Play i specjalnych rabatów na sprzęt i usługi, po oferty hotelowe i oferty zakupów. Korzyści te różnią się w zależności od kraju, ale spółka technologiczna stale wprowadza nowe dodatki w każdym regionie.

Rejestracja w Google One

Aby się zarejestrować, potrzebujesz konta Google. Jeśli go nie masz, najpierw musisz je utworzyć. Po zalogowaniu się na konto przejdź na stronę subskrypcji, aby wybrać plan, dokonaj płatności i gotowe! Możesz także zarejestrować się za pomocą aplikacji mobilnej.

Źródło: androidauthority


  Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
  x