Rozwiązanie od Google do zarządzania zdjęciami zyskuje przez cały czas na popularności. W wielu telefonach producenci instalują aplikację, aby była w nich aktywna zaraz po włączeniu. Jednak nie każdy potrafi posługiwać się tym programem do zarządzania zdjęciami od samego początku tak, jak należy. Dlaczego jest to takie ważne? W ten sposób zadbasz o swoje pliki i unikniesz niepotrzebnego bałaganu – a to znowu pozwoli Ci zaoszczędzić na czasie. Jak zrobić porządek w Zdjęciach Google? Odpowiedzi jest całkiem sporo. 

Zdrowy rozsądek i selekcja – jak zrobić porządek w Zdjęciach Google

Pamiętaj o tym, że na pewno nie potrzebujesz wszystkich zdjęć, które masz na swoich urządzeniach. Dlatego warto znaleźć czas i dokonać ich selekcji. Usuń wszystkie rozmazane zdjęcia oraz te zduplikowane. Wybierz najlepsze ujęcia. W ten sposób z tysięcy fotografii z jednego wydarzenia zrobią się setki, a może nawet dziesiątki. To jedna z tajemnic ładu w zdjęciach. To najprostsze rozwiązanie bardzo często potrzebuje, największej mocy urzędowej – a co za tym idzie zwlekasz z tym najdłużej. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ prędzej, czy później i tak będziesz skazany na mozolną czynność przeglądania i porządkowania zdjęć. Oczywiście zupełnie niepotrzebnie – lepiej zrobić to od razu i mieć z głowy niż cały czas o tym pamiętać mówiąc sobie „muszę to zrobić”.  

Archiwum powie Ci jak zrobić porządek w Zdjęciach Google

Najlepiej wypracować sobie prosty nawyk. Wracasz z całego dnia zwiedzania? Urochom w swoim urządzeniu Wi-Fi i pozwól, aby Zdjęcia Google dokonały kopii zapasowej. Po tym najlepiej usunąć zdjęcia z urządzenia, aby niepotrzebnie nie zajmowały pamięci w Twoim urządzeniu. Jeśli wszystko się zgadza, warto przenieść ważne dla Ciebie zdjęcia do archiwum. Powinieneś uczynić z tego miejsca składnicę plików, które są dla Ciebie naprawdę istotne. To kolejna rada na to, jak zrobić porządek w Zdjęciach Google. Przypadkowe zdjęcia mogą być w katalogu głównym, bo nigdy nie wiesz kiedy będziesz potrzebował wrócić do swoich licznych zrzutów ekranu oraz innych mniej znacznych zdjęć. 

Dodaj partnera – razem na pewno będziecie wiedzieć jak zrobić porządek w Zdjęciach Google

Bardzo często najbliższe dla Ciebie osoby są niemalże na wszystkich wydarzeniach razem z Tobą. Dlatego warto pomyśleć o funkcji dodania partnera – z nim wątpliwość jak zadbać o porządek będzie rozwiana.  Razem na pewno lepiej uda Wam się przejrzeć wszystkie zdjęcia. W ten sposób usuniecie niepotrzebne pliki i wprowadzicie większy porządek w swoich Zdjęciach Google. W końcu co dwie głowy to nie jedna. 

Zobacz także: Zdjęcia Google ułatwią nam znalezienie przesłanych fotografii

Korzystaj z opcji albumów – łatwo znajdziesz wszystkie zdjęcia 

Albumy w Zdjęciach Google pozwalają Ci na utrzymanie porządku. W ten sposób możesz uporządkować sobie wszystkie wydarzenia – przykładowo „Wyjazd do Karpacza” albo „Urodziny 2020” i inne. Działa to dokładnie na zasadzie tworzenia folderów na dysku urządzenia lub pamięci w chmurze. Pomoże to również, w udostępnianiu fotografii dla innych osób. Albumy pomogą Ci jak utrzymywać porządek w Zdjęciach Google. 

Zobacz także: Zdjęcia Google i Facebook – czas rozpocząć ważną współpracę

Wyszukiwarka – znajdziesz ją także w Zdjęciach Google

Gigant może się pochwalić przede wszystkim najbardziej popularną wyszukiwarką. W większości aplikacji od Google można się z nią spotkać. Jak zrobić porządek w Zdjęciach Google? Wystarczy wpisać określoną frazę, przykładowo może to być „samochód”, zobaczysz wtedy wszystkie zdjęcia, na których pojawia się ten pojazd. Interesują Cię jedynie filmy? Tutaj również wystarczy nacisnąć pole wyszukiwarki. Pojawią się tam opcje wyboru jedynie materiałów wideo, zrzutów ekranu, określonej lokalizacji oraz wiele innych. W ten sposób będziesz mógł w szybki sposób wyszukiwać zdjęcia, których potrzebujesz. 

Zdjęcia Google to rozwiązanie, które na pewno uratowało już niejedną osobę, której telefon odmówił posłuszeństwa. W ten sposób na pewno możesz być spokojny o swoje pliki. Aplikacja wykonuje przez cały czas kopię Twoich plików. Wystarczy zalogować się na innym urządzeniu do swojego Konta Google. Wszystko będzie na swoim miejscu. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Tumisu z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.