fałszywy SMS

Ponad miliard złotych kary za nękanie telemarketingiem. Amerykanie przestali się cackać

2 minuty czytania
Komentarze

Nie da się ukryć, że telemarketing potrafi być wyjątkowo uciążliwy. Jeśli znajdujecie się w gronie osób, które momentalnie dostają wypieków na twarzy, gdy tylko widzą połączenie przychodzące od nieznanego numeru mamy dla was dobrą wiadomość. W Stanach Zjednoczonych odpowiednie organy przestały się cackać z nachalnymi robocalls.

Miliard złotych kary za telemarketing? Brzmi jak Stany Zjednoczone

Miliard złotych kary za telemarketing? Brzmi jak Stany Zjednoczone
fot. GettyImages/Kunakorn Rassadornyindee

FCC, czyli Amerykańska Federalna Komisja Łączności właśnie popisała się nałożeniem największej kary grzywny dla telemarketera w historii Stanów Zjednoczonych. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o firmę, z którą powiązani byli Roy M. Cox oraz Aaron Michael Jones. Co ciekawe obaj ci panowie już wcześniej byli objęci dożywotnim zakazem prowadzenia działalności telemarketingowej. Wszystko to za sprawą wyroku Federalnej Komisji Handlu oraz stanu Teksas.

Niemniej wszystko wskazuje na to, że zarówno Cox jak i Jones niezbyt przejęli się takim stanem rzeczy i w ciągu ostatnich miesięcy bombardowali miliony mieszkańców Stanów Zjednoczonych niechcianymi robocalls. Oczywiście każde z takich połączeń łamało przepisy stanowe dotyczące, chociażby rejestrowania rozmów oraz identyfikacji osobowej. Co więcej, przestępcy za pomocą robocalls chcieli naciągać swoje potencjalne ofiary na zakup umów serwisowych na samochody pod fałszywym i pretekstem sprzedaży „gwarancji na pojazdy”. Aktualnie do sieci trafiło całkiem spore grono firm, które tak naprawdę stanowiły przykrywkę dla Coxa i Jonesa. Mowa tu o: Sumco Panama, Virtual Telecom, Davis Telecom, Geist Telecom, Fugle Telecom, Tech Direct, Mobi Telecom i Posting Express.

Zobacz też: Jak zablokować numer? Spam, fotowoltaika i sposoby na inne automaty

Niemniej na samym wstępie wspomniałem o rekordowej karze — tak, na obu tych „mistrzów” brudnego telemarketingu została nałożona grzywna w wysokości 300 milionów dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę daje to grubo ponad 1,2 miliarda złotych. Taki wyrok potwierdziła już nawet Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC). Być może niektórym czytelnikom wydaje się, że jest to zbyt potężna kwota, jednak warto zaznaczyć, że Cox i Jones w zaledwie kilka miesięcy wykonali… co najmniej pięć miliardów „lewych połączeń”.

Cóż, telemarketing bywa straszny, jednak na pewno nie tak jak nasze zestawienie najlepszych horrorów 2023 roku. W tym rankingu znajdziecie najstraszniejsze filmy, które w ciągu kilku ubiegłych miesięcy trafiły do kin oraz te, które dopiero zadebiutują na wielkim ekranie.

Źródło: Tech Crunch

Motyw