ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Orange Telefon

Masz dość niechcianych połączeń? Ta aplikacja od Orange może pomóc

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Aplikacje

Niechciane połączenia telefoniczne to problem dla wielu osób. W jego rozwiązaniu może pomóc aplikacja Orange Telefon. Pomarańczowy operator przypomniał o niej na swoim blogu i wyjaśnił jej działanie.

Orange Telefon vs. spam telefoniczny

Orange Telefon

Niechciane połączenia telefoniczne z nieznanych numerów potrafią być męczące. Dzwonić mogą do nas przedstawiciele firm próbujący namówić nas na zakup danego produktu lub nawet oszuści, którzy chcą wyłudzić nasze dane. Przeważnie w najlepszym wypadku zwyczajnie stracimy czas na zupełnie nieinteresującą nas rozmowę.

Pomarańczowy operator na rozwiązanie tego problemu proponuje aplikację Orange Telefon. Jej użytkownicy po każdym połączeniu z nieznanym numerem mogą przyporządkować go do jednej z trzech kategorii: bezpieczny, złośliwy lub telemarketing. Dalsze działanie aplikacji zależy od tego, czy posiadamy smartfona z Androidem, czy z iOS.

Na telefonach z Androidem aplikacja Orange Telefon zastępuje domyślną aplikację do połączeń z tzw. zieloną słuchawką. Program od Orange posiada funkcjonalności takie jak listę kontaktów, klawiatura do wybierania numerów, rejestr połączeń itd. Żeby aplikacja pomarańczowego operatora działała poprawnie, musimy jednak nadać jej odpowiednie uprawnienia w systemie. Na iPhone’ach aplikacja od Orange ostrzega jedynie, że dany numer jest sklasyfikowany jako złośliwy lub telemarketing. Połączenia nadal są realizowane przez domyślną aplikację do połączeń.

Czytaj także: Lista smartfonów Motorola, które dostaną Android 12 z My UX

Orange Telefon ma też inne funkcje. Posiada m.in. listę telefonów alarmowych w innych krajach oraz bazę danych numeracyjnych firm. Gdy zadzwoni do nas nieznany numer należący np. do kuriera czy restauracji, otrzymamy informację o nazwie firmy, o ile jest ona w bazie. Z opinii użytkowników aplikacji wynika, że nie trzeba być w Orange, aby z niej korzystać.

źródło: Blog Orange

Sprawdź najnowsze wpisy