Niechciane połączenia telefoniczne to problem dla wielu osób. W jego rozwiązaniu może pomóc aplikacja Orange Telefon. Pomarańczowy operator przypomniał o niej na swoim blogu i wyjaśnił jej działanie.

Orange Telefon vs. spam telefoniczny

Orange Telefon

Niechciane połączenia telefoniczne z nieznanych numerów potrafią być męczące. Dzwonić mogą do nas przedstawiciele firm próbujący namówić nas na zakup danego produktu lub nawet oszuści, którzy chcą wyłudzić nasze dane. Przeważnie w najlepszym wypadku zwyczajnie stracimy czas na zupełnie nieinteresującą nas rozmowę.

Pomarańczowy operator na rozwiązanie tego problemu proponuje aplikację Orange Telefon. Jej użytkownicy po każdym połączeniu z nieznanym numerem mogą przyporządkować go do jednej z trzech kategorii: bezpieczny, złośliwy lub telemarketing. Dalsze działanie aplikacji zależy od tego, czy posiadamy smartfona z Androidem, czy z iOS.

Na telefonach z Androidem aplikacja Orange Telefon zastępuje domyślną aplikację do połączeń z tzw. zieloną słuchawką. Program od Orange posiada funkcjonalności takie jak listę kontaktów, klawiatura do wybierania numerów, rejestr połączeń itd. Żeby aplikacja pomarańczowego operatora działała poprawnie, musimy jednak nadać jej odpowiednie uprawnienia w systemie. Na iPhone’ach aplikacja od Orange ostrzega jedynie, że dany numer jest sklasyfikowany jako złośliwy lub telemarketing. Połączenia nadal są realizowane przez domyślną aplikację do połączeń.

Czytaj także: Lista smartfonów Motorola, które dostaną Android 12 z My UX

Orange Telefon ma też inne funkcje. Posiada m.in. listę telefonów alarmowych w innych krajach oraz bazę danych numeracyjnych firm. Gdy zadzwoni do nas nieznany numer należący np. do kuriera czy restauracji, otrzymamy informację o nazwie firmy, o ile jest ona w bazie. Z opinii użytkowników aplikacji wynika, że nie trzeba być w Orange, aby z niej korzystać.

źródło: Blog Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.