Screenshot ze strony głównej portalu Glovo

Glovo kod rabatowy na 2024. Jak skorzystać i gdzie szukać zniżek?

5 minut czytania
Komentarze

Czy łatwo zdobyć z Glovo kod rabatowy na jakiekolwiek zamówienie? Tak, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliście z portalu lub aplikacji na systemach Android oraz iOS. Z tego tekstu dowiecie się, jak nie przepłacać za jedzenie na dowóz, a także jak polować na promocje, gdy wyczerpiecie już pulę darmowych dostaw i tańszych zamówień.

Nowym użytkownikom Glovo kod rabatowy należy się jak psu buda!

https://youtu.be/kKyHvzhcoc0

Zakładając nowe konto na Glovo, kod rabatowy jest wręcz gwarantowany. Użytkownik może jednorazowo skorzystać z promocji, która pozwoli mu na wykorzystanie darmowej dostawy lub tańszego zamówienia. Oczywiście wszystko po to, żeby „ofiara” przyzwyczaiła się do nowej aplikacji, dobrze ją kojarzyła i następnie płaciła pełną cenę za usługi. Przyzwyczajenia łatwo jest wyrobić, ale trudniej od nich się odzwyczaić.

Wróćmy jednak do aplikacji i zgarnijmy w Glovo kod rabatowy. Na początek, zakładamy konto. Podajemy w aplikacji imię i nazwisko, adres e-mail oraz wybrane przez nas hasło. Świetnie by było, aby to zawierało małe i wielkie litery, cyfry oraz znaki specjalne. Zależy nam w końcu, żeby konto było bezpieczne.

Po udanej rejestracji, na dolnej części ekranu smartfona, powinno się wyświetlić pole Prezent Powitalny. Tam znajdziemy pierwszą darmową dostawę. Nas jednak interesuje menu główne. Stukamy w ludzika w lewym górnym rogu, a następnie wybieramy z menu opcję Kody promocyjne.

Tylko właśnie, jaki wpisać w Glovo kod rabatowy, aby skorzystać z pierwszej promocji mądrze? Najkorzystniejszym (i działającym, bo np. Glovo kod rabatowy na 3 × 15 złotych zniżki za zamówienie już wyłączyło) będzie ten, który oferuje 3 darmowe dostawy w zamówieniach powyżej 16 złotych. W tym celu można się udać na przykład do agregatorów kodów rabatowych (Ale Rabat, Rabatio) i wygenerować w zakładce Glovo kod rabatowy, po najechaniu na interesującą nas opcję.

Lista dostępnych kodów rabatowych na jednej ze stron, które je akumulują
fot. Szymon Baliński / android.com.pl

Jak wykorzystać w Glovo kod rabatowy?

Jeżeli postąpiliście tak, jak zaleciłem to akapit powyżej, w Glovo kod rabatowy zostanie przydzielony automatycznie, podczas podsumowania zamówienia. W przeciwnym wypadku, można go wpisać w zakładce Metoda płatności, tuż przed wysłaniem zamówienia do restauracji.

Korzystając z kodów rabatowych w Glovo, należy pamiętać o trzech podstawowych pryncypiach:

  • kody można stosować do zamówień oraz subskrypcji Glovo Prime (nielimitowane darmowe dostawy od 35 zł z restauracji oraz 70 zł z supermarketów, ekskluzywne promocje. Koszt subskrypcji – 14,99 zł miesięcznie)
  • w jednym zamówieniu można wykorzystać jeden kod promocyjny
  • kody promocyjne mają datę ważności, trzeba na to zwracać uwagę
To nie jest kod rabatowy Glovo, a zakładką Glovo Prime prezentującą ofertę nielimitowanych darmowych dostaw za 14,99 zł miesięcznie, korzyści takie jak darmowe dostawy, brak dodatkowych opłat, ekskluzywne promocje, z ilustracjami przedstawiającymi dostawę, monetę i prezenty. Na dole znajduje się przycisk "Subskrybuj teraz".
Fot. Glovo / własny zrzut ekranu

Jak zdobyć kolejne rabaty po pierwszych zamówieniach promocyjnych?

Cytując klasyka, „trudne się wylosowało”. W porównaniu do innych pośredników zamówień jedzenia na dowóz Glovo jest wyjątkowo skąpe przy rozdawaniu dodatkowych kodów rabatowych. Zdecydowanie łatwiej zdobyć dodatkowe kody rabatowe w Pyszne, choć nie oznacza to jednak, że nie ma ich w ogóle.

Przykładowo, warto wejść na dedykowaną stronę poświęconą dla Glovo i kodów rabatowych, prowadzoną przez agregator promocji Pepper. Promocje wpadają zazwyczaj na dni świąteczne i specjalne okoliczności (Dzień Mamy). Firma też podejmuje specjalne współprace z konkretnymi markami produktów, przez co czasami uda nam się zamówić je taniej. W połowie września 2023 r. została udostępniona np. promocja na darmową dostawę ze Starbucks (oczywiście, przy pierwszym zamówieniu).

Zrzut ekranu strony, która akumuluje kody rabatowe do Glovo
Bez wielkich niespodzianek, w Glovo kod rabatowy jest raczej świętem, niż normą (fot. Szymon Baliński / android.com.pl)

Musicie też pamiętać, że najczęściej te promocje nie będą bezpośrednie. Prędzej spotkacie ofertę „kup jedną pizzę, drugą otrzymaj gratis” niż „15 złotych zniżki na dowolny produkt”. Po co wyjść do konsumenta z otwartą dłonią, skoro nawet pojęcie rabatu można niepotrzebnie skomplikować?

Ogromny problem polega również na tym, że portale gromadzące kody rabatowe do różnych dostawców nie oznaczają wyraźnie, które z haseł dotyczą pierwszego zamówienia, a które są innymi promocjami. To oczywiście powoduje ogromną frustrację u osób chcących zamówić taniej jedzenie i napotykających komunikaty o błędnych kodach.

Innym sposobem jest zwrócenie uwagi na skrzynkę mailową. Jeżeli korzystacie z Glovo rzadziej, serwis z pewnością wyśle Wam czasem kod rabatowy na darmową dostawę. Takie działanie ma oczywiście na celu aktywizację użytkownika, który w przeciwnym wypadku, z portalu lub aplikacji nie skorzysta w ogóle.

Zrzut ekranu wiadomości e-mail od Glovo

Na koniec finałowa rada. Jeżeli napotkacie jakikolwiek problem z zamówieniem, nie wahajcie się kontaktować z pomocą Glovo (główny profil –> przycisk Pomoc). Skrupulatny opis kłopotu, to spora szansa na przychylność obsługi technicznej i dodatkowy kod rabatowy. Pamiętajcie jednak, aby tego rozwiązania nie nadużywać. Pracownicy szybko to zauważają i rozprawiają się z delikwentami natychmiastowo. Jeśli natomiast uznacie, że czasem ugotowalibyście coś także w domu, sprawdźcie, jakie są ceny lidlomixa.

Motyw