Discord

Nowa funkcja Discorda za darmo dla wszystkich. Oto na co pozwala

2 minuty czytania
Komentarze

Discord zwykł blokować najfajniejsze funkcje aplikacji za subskrypcją Nitro, kosztującą w swojej pełnej formie 47,99 złotych. Tym razem jednak, tak nie będzie. Aktywności, które odpalono w połowie maja 2023 r., pozostaną jednak darmową funkcją, ku uciesze wszystkich użytkowników programu. Wyjaśniamy, do czego ona służy.

Aktywności na Discord — co to właściwie jest?

fot. Szymon Balinśki / android.com.pl

Aktywności na Discord to zupełnie nowa funkcja aplikacji, która pozwala użytkownikom na wspólne zabawy na kanałach głosowych. Jak widzicie powyżej, można razem oglądać YouTube (działa to podobnie jak rozszerzenie Netflix Party do Google Chrome), ale też zagrać w pokera, podróbkę Uno czy też szachy. Chciałoby się rzec, że to taki Kurnik, tylko taki nowoczesny, i od Amerykanów.

Co ciekawe, funkcja ta została najpierw ogłoszona jako część płatnej subskrypcji Nitro, ale w ramach 8. urodzin aplikacji została udostępniona na miesiąc za darmo — od 15 maja do 15 czerwca 2023 r. Twórcy jednak zmienili zdanie, włączając ją do podstawowej, bezpłatnej wersji programu.

Warto też zaznaczyć, że Aktywności można też odpalić w konwersacjach prywatnych, zarówno tych 1 na 1, jak i czatach grupowych. Przydatne, w końcu nie chcemy na cudzych kanałach odpalać gier i zabaw bez wiedzy ichniejszych administratorów.

Darmowe funkcje na Discord to oczko puszczone w kierunku użytkowników… Reddita

Redaktorzy z The Verge zauważyli też, że moment, w jakim Discord podjął decyzję o udostępnieniu aktywności za darmo, nie jest przypadkowy. Należy przypomnieć, że obecnie trwa (wygasający już jednak) cyfrowy protest użytkowników Reddita, wobec zmian w polityce firmy, wymuszających zamknięcie wszelkich aplikacji zewnętrznych, umożliwiających wcześniej wygodniejsze korzystanie z medium społecznościowego.

Choć Discord nie jest bezpośrednią konkurencją dla Reddita, radzi sobie on fantastycznie z obsługą zamkniętych społeczności, dyskutujących na temat konkretnych hobby, sprzętów i zainteresowań. Problemem jest jednak to, że na Discordzie wszystko pozostaje prywatne.

Wszelkie rozwiązania problemów i przydatne posty pozostają ukryte dla Google, tworząc sztuczne ograniczenie w dostępie do informacji. Zaproszenia do forów na aplikacji często są publiczne, ale skąd masz przecież wiedzieć, że informacja, której potrzebujesz, jest dokładnie na tym forum?

zdjęcie główne: Discord

Motyw