truthgpt twitter

Elon Musk zapowiada zmiany na Twitterze. Będzie konkurencja dla Facebooka?

2 minuty czytania
Komentarze

We wtorek dyrektor generalny Twittera, Elon Musk, poinformował, że niedługo na platformie dostępne będą rozmowy audio i wideo, dzięki czemu będziemy mogli kontaktować się z dowolną osobą na świecie. Choć to żadna nowość i mamy już narzędzia do takich celów, według Muska, komunikatorowi WhatsApp, obsługiwanego przez firmę Meta, nie można ufać.

Twitter to już nie ta sama platforma?

Od czasu, kiedy Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów, a następnie kiedy jego firma X Corp przejęła sieć, raz na jakiś czas wprowadzane są duże zmiany, które są co najmniej zastanawiające dla użytkowników platformy. Największe kontrowersje wzbudziła płatna subskrypcja, która pozwala uzyskać niebieski znaczek informujący, że konto jest zweryfikowane.

Wszystko po to, aby pod płaszczykiem uczynienia Twittera bardziej „uniwersalnym”, rozszerzając jego działanie, szukać sposobów na monetyzację działań użytkowników.

Zobacz także: Twitter kasuje niebieskie znaczki. Weryfikację stracił m.in Robert Lewandowski

Połączenia audio i wideo bez podawania numeru telefonu

Kolejna zmiana zapowiedziana przez Muska ma dotyczyć typu komunikacji na Twitterze. Chociaż do tej pory charakter platformy nie przewidywał możliwości połączeń między użytkownikami, teraz jest plan, aby to zmienić:

Czaty audio i wideo zostaną wkrótce dodane z twojego konta do dowolnego użytkownika tej platformy, co pozwoli ci rozmawiać z ludźmi w dowolnym miejscu na świecie bez podawania im swojego numeru telefonu.

Elon Musk na Twitterze

Oczywiście nie jest to żadna nowość, ponieważ podobne funkcje oferują już m.in. WhatsApp, Messenger, Signal czy Telegram. Widocznie Musk chce jednak stanąć z nimi w szranki i konkurować na rynku komunikatorów online. Nic dziwnego więc, że chwilę po tym, jak ogłosił kolejne zmiany na Twitterze, zrepostował wiadomość uderzającą bezpośrednio w komunikator kontrolowany przez firmę Meta, aby wywołać trochę zamieszania.

Multimiliarder planuje również wdrożyć na Twitterze możliwość szyfrowania prywatnych wiadomości w celu ochrony prywatności. W jakiej formie oraz kiedy będą wprowadzone nowości, tego jeszcze nie wiemy.

Źródło: Business Insider

Motyw