bezprzewodowe słuchawki
LOKOWANIE PRODUKTU: RTV EURO AGD

Bezprzewodowe słuchawki obowiązkowym dodatkiem do smartfona

4 minuty czytania
Komentarze

Choć współczesne smartfony są kompletnymi urządzeniami, to nie brakuje do nich wartych uwagi akcesoriów. Bezprzewodowe słuchawki zdecydowanie można zaliczyć do jednych z ważniejszych dodatków do współczesnych telefonów.

Dlaczego bezprzewodowe słuchawki są bardzo przydatne?

fot. Khoa Nguyen/Unsplash

Bezprzewodowe słuchawki przydadzą się każdemu, kto chce skorzystać z multimedialnych funkcji smartfona, szczególnie poza domem. Od strony technicznej nic nie stoi na przeszkodzie, by np. w tramwaju włączyć ulubiony serial lub słuchać muzyki, wykorzystując głośniki telefonu. Tyle tylko, że dźwięk często nie będzie miał zbyt dobrej jakości (szczególnie w przypadku tańszych smartfonów), a osoby dookoła nas mogą nie być zadowolone, że na siłę uszczęśliwiamy ich własnymi upodobaniami muzycznymi. Bezprzewodowe słuchawki, takie jak np. Apple AirPods, rozwiązują ten problem.

Dobrej jakości słuchawki przydają się również podczas rozmów głosowych oraz wideokonferencji. Obecnie coraz częściej nie siadamy już przed komputer, gdy musimy uczestniczyć w spotkaniu online. Smartfony mają w końcu coraz lepsze przednie kamery, które zapewniają w zupełności wystarczającą jakość obrazu, a ok. 6″ ekrany pozwalają widzieć innych uczestników spotkania oraz wyświetlaną prezentację. Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem stanowią idealne dopełnienie – dzięki nim możemy skupić się na omawianych podczas spotkania kwestiach, a inne osoby usłyszą nas w odpowiedniej jakości, nawet jeśli telefon nie jest tuż obok naszej głowy.

W czym bezprzewodowe słuchawki są lepsze od swoich odpowiedników na kablu?

bezprzewodowe słuchawki
fot. Mark Rohan/Unsplash

Bezprzewodowe słuchawki niestety na ogół są droższe od słuchawek na kablu. Pomimo tego zazwyczaj to właśnie bezprzewodowe modele będą lepszym wyborem jako akcesorium do smartfona. Są trzy powody.

Po pierwsze, coraz więcej modeli smartfonów nie posiada złącza słuchawkowego. Oznacza to, że klasycznych słuchawek najzwyczajniej w świecie nie podłączymy do telefonu. Niektórzy producenci dodają w zestawie przejściówkę z USB-C na jack 3,5 mm. Oznacza to jednak pewne kombinowanie i brak możliwości jednoczesnego ładowania smartfona oraz używania słuchawek.

Po drugie, bezprzewodowe słuchawki są wygodniejsze w użytkowaniu. Znika problem zaplątanego kabla, z którego rozplątaniem trzeba się uporać przed użyciem słuchawek. Kabel nie ogranicza też naszych ruchów i nie może zostać przypadkowo rozłączony, bo go zwyczajnie nie ma. Można to docenić szczególnie zimą, kiedy przeciąganie kabla od słuchawek pod kurtką i szalikiem potrafi być wyjątkowo niewygodne. Osoby często chodzące w czapce mogą jedynie rozważyć zakup słuchawek bezprzewodowych bez dotykowych paneli, by styczność z materiałem nie uruchamiała niechcianych komend.

Po trzecie, bezprzewodowe słuchawki są pod pewnym względem mniej awaryjne. Kabel w klasycznych słuchawkach na łączeniu ze wtyczką często ulega naderwaniu. Zdarzają się problemy z przewodem, przez które jedna słuchawka odtwarza dźwięk słabiej lub zupełnie przestaje działać. Bezprzewodowe słuchawki nie mają kabla i w konsekwencji są pozbawione opisywanych w tym akapicie problemów.

Jaki rodzaj bezprzewodowych słuchawek wybrać?

bezprzewodowe słuchawki apple airpods
fot. Daniel Romero/Unsplash

Jednym z najprostszych podziałów słuchawek jest ten na douszne oraz nauszne. Czasami ktoś używa bezprzewodowych słuchawek nausznych poza domem, łącząc je przez Bluetooth z telefonem. Niezłym wyborem mogą być choćby słuchawki bezprzewodowe JBL – urządzenia tej marki są świetnie oceniane przez użytkowników i już za ok. 200 zł można kupić dobry, nauszny model.

Dla większości osób najlepszym wyborem będą jednak słuchawki typu True Wireless, np. takie jak AirPods Pro 2. Słuchawki TWS są lekkie i mają niewielkie wymiary, dzięki czemu ich przenoszenie w plecaku, a nawet saszetce lub kieszeni jest wygodne. Do tego posiadają etui ładujące umożliwiające kilkukrotne uzupełnienie energii w słuchawkach. Niektóre modele są wyposażone w aktywną redukcję szumów, co świetnie sprawdzi się podczas używania słuchawek np. w pobliżu ruchliwej drogi.

zdjęcie główne: Jackson Simmer/Unsplash

Wpis sponsorowany — powstał we współpracy z RTV Euro AGD.

Motyw