jak cofnąć aktualizację windows 11

Jak wymusić instalację Windows 11? Nie musisz mieć pozwolenia od Microsoftu 

6 minut czytania
Komentarze

Jak wymusić instalację Windows 11? Cały proces nie jest wcale przesadnie trudny, jakby mogło się to wydawać. Dużo komputerów posiada obecnie Windows 10. Jednak z racji wielu nowości, które pojawiają się w najnowszym systemie, coraz więcej użytkowników chciałoby zdecydować się faktycznie na przejście na najnowszą propozycję od Microsoftu. Jednak na tej drodze pojawiają się przeszkody, a są nimi wymagania sprzętowe. Te niestety nie zawsze pozwalają na to, aby skorzystać z możliwości zaktualizowania swojego komputera do Windows 11. Jednak jest na to sposób i wystarczy jedynie wiedzieć, jak wymusić instalację Windows 11.  

Co to Windows 11?  

jak cofnąć aktualizację windows 11
Windows / Unsplash

To najnowsza propozycja od Microsoftu, która swoją popularność zdobyła przede wszystkim za sprawą wielu ciekawych funkcji, które usprawniają wykonywanie codziennych obowiązków oraz poprawiają produktywność. W tym miejscu można przykładowo opcję wyboru układu okien, które potrafi odpowiednio zoptymalizować rozmiary każdego z nich tak, aby widzieć na jednym ekranie możliwie najwięcej. Jednak to nie wszystko i możliwości jest naprawdę dużo więcej. Do tego dochodzi jeszcze wygląd, który znacząco odbiega od swoich poprzedników. Jednak nie każdy użytkownik może sobie pozwolić na aktualizację do najnowszych okienek. Dla wielu od razu to może wydawać się problemem nie do przejścia. Tutaj możesz skorzystać jeszcze ze sposobu na to, jak wymusić instalację Windows 11, bo to faktycznie jest możliwe.  

Dlaczego warto zainstalować Windows 11?  

Jak zmniejszyć pasek zadań w Windows 11
Sunder Muthukumaran / Unsplash

Dużo osób pozostaje przy Windows 10 z kilku powodów. Jednym z nich jest przykładowo brak zaufania do świeżego produktu Microsoftu, dając tym samym czas dla producenta na dopracowanie potencjalnych niedociągnięć, zanim faktycznie uda się zdecydować na przesiadkę. Windows 11 na pewno powinien zachęcać wieloma opcjami, które są dostępne na jego pokładzie. Dzięki temu codzienne czynności mogą stać się dużo łatwiejsze. Dodatkowo jego wygląd bardzo mocno różni się od poprzednich wersji okienek, więc poruszanie się po nim i praca z nim może być ciekawym doświadczeniem pod tym względem. Inna ważna kwestia to wsparcie od Microsoftu. Dla Windows 10 firma zapewni wsparcie do 2025 roku. Później będzie ono przeznaczone tylko dla Windows 11. Dlatego, jeśli nie masz możliwości zaktualizowania swojego systemu, wtedy warto dowiedzieć się właśnie, jak wymusić instalację Windows 11. To system operacyjny, który charakteryzuje się wyjątkowo dużą prostotą użytkowania. Jest bardzo intuicyjny i nie wymaga od użytkownika dużej wiedzy informatycznej, ponieważ wszystko jest maksymalnie uproszczone. Dlatego na pewno zostanie doceniony przez mało zaawansowanych użytkowników. Najnowsza propozycja od Microsoftu została wprowadzona na rynek jako konkurencja dla ChromeOS, który nie jest systemem stworzonym do skomplikowanych operacji, a z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Jak wymusić instalację Windows 11? Bardzo łatwo można stać się użytkownikiem najnowszego systemu Microsoftu.  

Jakie są wymagania, aby zainstalować Windows 11?  

Jak zmniejszyć pasek zadań w Windows 11
Microsoft Edge / Unsplash

Takie informacje można znaleźć na stronie Windows 11 od Microsoftu. W tym miejscu jednym z największych wymagań jest moduł TPM 2.0, którego spora liczba urządzeń nie posiada. Dlatego możliwe, że na Twoim komputerze pojawi się informacja, że aktualizacja do Windows 11 nie będzie wykonana, ponieważ sprzęt nie spełnia podstawowych wymagań postawionych przez Microsoft. Wiele osób po prostu pozostanie na Windows 10. Jednak wystarczy wiedzieć, jak wymusić instalację Windows 11, aby udało się uzyskać najnowszą wersję popularnych okienek.  W celu sprawdzenia, czy Twoje urządzenie spełnia wymagania, można skorzystać z dedykowanej aplikacji od Microsoftu – PC Health Check. Wystarczy pobrać program, który zdiagnozuje Twój komputer. Cała akcja jest bardzo szybka i nie musisz poświęcać na to dużo czasu, aby dowiedzieć się, czy sprzęt jest gotowy na Windows 11. Aplikacja wskaże, które wymagania są spełnione i wskaże miejsca krytyczne, stojące na przeszkodzie do aktualizacji systemu.  

Co to TPM?  

Kłódka - szyfrowanie
Towfiqu barbhuiya / Unsplash

To dokładnie Trusted Platform Module, który jest używany dokładnie w celu zwiększenia bezpieczeństwa komputera. Jego zastosowanie można znaleźć przykładowo w BitLockerze oraz Windows Hello. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne tworzenie oraz przechowywanie kluczy kryptograficznych. W większości przypadków jest to mikroukład, który znajduje się na płycie głównej. Moduł TPM jest obecny w komputerach już od około 20 lat. Jednak w 2016 roku został wypuszczony TPM 2.0, który znajduje się już tylko na nowszych urządzeniach, a Windows 11 wymaga jego posiadania. Dlatego wiele komputerów jest klasyfikowane jako niemożliwe do zaktualizowania przez aplikację do sprawdzania kondycji od Microsoftu. Jednak nie trzeba się tym przejmować, ponieważ jest w końcu sposób na to, jak wymusić instalację Windows 11.  

Jak wymusić instalację Windows 11?  

Jak zmienić nazwę użytkownika w Windows 11
Johny vino / Unsplash

Jeśli już przeczytałeś, jakie są wymagania do zaktualizowania komputera do Windows 11, nie musisz od razu wątpić, że Twoje urządzenie nie będzie mogło być zaktualizowane do najnowszego systemu. Zawsze jest jakieś rozwiązanie i nie warto od razu się poddawać. Jeśli do swojego głównego celu nie jesteś w stanie dojechać główną drogą, zawsze są te poboczne. Podobnie jest w przypadku uzyskania nowej wersji systemu operacyjnego. Jak wymusić instalację Windows 11? Inżynierowie Microsoftu zapowiadają, że nie będzie tak łatwo, jak do tej pory. W przypadku Windows 10 wymagania również były stosunkowo mocno teoretyczne, a później można było instalować system na dużo starszych urządzeniach, niż wstępie zakładano. Do tej pory wykorzystywano następujące sposoby:  

  1. Modyfikacje Rejestru 
  1. Zasady grupy 
  1. Wymuszanie instalacji z dysku rozruchowego 

Microsoft zapewnia, że niczego nie uda się nimi wskórać tym razem. Dla wielu osób może być to bolesna informacja, zwłaszcza kiedy zainwestowało się sporo w laptopa, aby wystarczył na lata. Jednak praca na systemie Windows 10 jest jeszcze jak najbardziej w porządku. System posiada wsparcie aż do 2025 roku, więc jeszcze można śmiało na nim pracować bez zamartwiania się problemami.  

Jak wymusić instalację Windows 11? W pierwszej chwili brzmi dość skomplikowanie i wiele osób może sobie pomyśleć, że do tego potrzebny będzie na pewno specjalista. A jednak okazuje się, że może to zrobić każdy użytkownik. Dlatego nie wszystko stracone i można na spokojnie starać się jeszcze o zaktualizowanie do nowego systemu. W tym celu wystarczy dowiedzieć się jedynie, jak wymusić instalację Windows 11. Cały proces jest bardzo prosty i poradzi sobie na pewno z nim większość zawiedzionych użytkowników, którzy na swoim komputerze zobaczyli informację o braku możliwości przejścia na najnowsze oprogramowanie od Microsoftu. Jedak niestety nie każdy będzie w stanie dokonać aktualizacji do najnowszego systemu.  

Źródło zdjęcia głównego: Clint Patterson / Unsplash 

Motyw