Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 tymczasowo i jak odinstalować chmurę całkowicie?

17 minut czytania
Komentarze

OneDrive, czyli usługa przechowywania danych w chmurze w systemie Windows 11 jest automatycznie instalowana na urządzeniu i od razu się uruchamia. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy nie korzystamy z tego narzędzia i jest nam ono całkowicie zbędne? Istnieje proste rozwiązanie tego problemu. Podpowiadamy, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11.

OneDrive jest jednym z głównych elementów systemu Windows i zetknął się z nim praktycznie każdy użytkownik. To chmura służąca do przechowywania danych bez konieczności zapisywania ich na dysku. W Windowsie usługa jest uruchamiana podczas startu systemu i może zużywać pewną ilość pamięci RAM podczas pracy, dlatego w sieci coraz częściej pojawiają się pytania, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11.

Z uwagi na dość dużą ilość usług chmurowych nie każdy chce korzystać z narzędzia udostępnianego przez Microsoft. Dlatego warto wiedzieć, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 tymczasowo lub całkowicie.

Co to jest OneDrive?

Fot. Microsoft

OneDrive jest dostępny jako aplikacja na komputery z systemem Windows, MacOS, Android i iOS, a także jako witryna internetowa. Dzięki OneDrive możesz przechowywać pliki takie jak dokumenty, zdjęcia, filmy i muzyka w chmurze, a także udostępniać je innym osobom lub współpracować nad nimi z innymi użytkownikami. Możesz również synchronizować pliki między swoimi urządzeniami, tak aby mieć dostęp do nich z każdego miejsca i z każdego urządzenia zalogowanego do swojego konta OneDrive. OneDrive jest dostępny za darmo z ograniczeniem pojemności do 5 GB, ale możesz też zakupić większą ilość miejsca.

OneDrive to po prostu Twój wirtualny dysk, który jest zintegrowany z kontem Microsoft. Możesz przechowywać na nim swoje dane i korzystać z niego na wielu urządzeniach. Pliki otworzysz, posługując się przeglądarką, aplikacją lub eksploratorem Windowsa.

Pamiętaj, że jeśli dokonasz jakiejś zmiany na komputerze, będzie ona również widoczna na wirtualnym dysku. Wystarczy, że masz połączenie z internetem i zaznaczysz plik lub folder, który chcesz zsynchronizować.

Na podobnej zasadzie działają Dropbox oraz dysk Google, zatem nie musisz korzystać z domyślnego narzędzia Microsoftu. W dalszej części podpowiemy Ci, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11.

Czy warto wyłączać OneDrive w Windows 11?

jak_wyłączyć_OneDrive_w_Windows_11
Fot. Getty Images

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11, ale czy w ogóle warto to robić? Poniżej przedstawiamy kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas podejmowania takiej decyzji.

 • Zużycie pamięci RAM: OneDrive jest aplikacją uruchamianą podczas startu systemu i może zużywać pewną ilość pamięci RAM podczas pracy. Jeśli masz ograniczoną ilość pamięci RAM lub chcesz zachować jak najwięcej pamięci dla innych aplikacji, wyłączenie OneDrive może być dobrym rozwiązaniem.
 • Synchronizacja plików: OneDrive umożliwia synchronizację plików między różnymi urządzeniami za pomocą chmury Microsoft. Jeśli nie korzystasz z tej funkcji lub nie chcesz, żeby Twoje pliki były synchronizowane z chmurą, wyłączenie OneDrive może być dla Ciebie odpowiednie.
 • Bezpieczeństwo danych: Jeśli masz wrażenie, że Twoje dane są w niebezpieczeństwie lub nie chcesz, żeby Twoje pliki były przechowywane w chmurze, wyłączenie OneDrive może być dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że Microsoft stosuje wysokie standardy bezpieczeństwa i ochrony danych w swoich usługach chmurowych, więc jeśli nie masz obaw związanych z bezpieczeństwem danych, możesz zdecydować się na korzystanie z OneDrive.
 • Dostępność plików: Jeśli korzystasz z OneDrive jako sposobu na przechowywanie plików, które chcesz mieć dostępne z różnych urządzeń, wyłączenie OneDrive spowoduje, że Twoje pliki nie będą już dostępne z innych urządzeń. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, lepiej nie wyłączaj usługi.

Jeżeli wziąłeś pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, możesz zapoznać się z kolejnymi częściami artykułu, które wyjaśniają, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 w kilku dość prostych krokach.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 całkowicie?

Fot. Windows Report

Na co dzień używasz innej usługi chmurowej i narzędzie Microsoftu nie jest Ci potrzebne? Sprawdźmy zatem, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 całkowicie. Skorzystanie z tego rozwiązania jest dość proste i nie będzie wymagało od Ciebie podejmowania zbyt wielu czynności. W systemie znajdują się wbudowane narzędzia służące do usuwania oprogramowania. Skorzystaj z poniższej instrukcji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11, skorzystaj z jednego z kilku sposobów.

Usuń chmurę OneDrive za pomocą programu „Programy i funkcje” w Ustawieniach systemu Windows

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 za pomocą programu „Programy i funkcje”? Postępuj według poniższych kroków:

 1. Otwórz Ustawienia systemu Windows, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę „Start” i wybierając opcję „Ustawienia”.
 2. W Ustawieniach systemu Windows kliknij ikonę „Aplikacje”.
 3. W lewym menu kliknij opcję „Programy i funkcje”.
 4. W oknie „Programy i funkcje” w polu wyszukiwania wpisz „OneDrive” i kliknij „Wyszukaj aplikacje”.
 5. Kliknij aplikację „OneDrive”, a następnie kliknij przycisk „Usuń”.
 6. W oknie dialogowym „Czy na pewno chcesz usunąć OneDrive?” kliknij „Tak”, aby potwierdzić usunięcie usługi.

Teraz już wiesz, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11, jednak warto podkreślić, że ten sposób usuwania OneDrive nie zawsze jest skuteczny, ponieważ niektóre pliki OneDrive mogą zostać zachowane na komputerze.

Usuń OneDrive za pomocą narzędzia do usuwania aplikacji od Microsoftu

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 za pomocą narzędzia do usuwania aplikacji udostępnianego przez Microsoft? Znajdziesz je na oficjalnej stronie firmy. Jest ono zupełnie darmowe i pozwala na usuwanie aplikacji systemowych Windowsa tak jak np. OneDrive

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 za pomocą narzędzia do usuwania aplikacji Microsoft? Postępuj według poniższych kroków:

 1. Pobierz narzędzie do usuwania aplikacji Microsoft ze strony internetowej Microsoft i zainstaluj je na swoim komputerze.
 2. Po zainstalowaniu narzędzia uruchom je i wybierz opcję „OneDrive” z listy dostępnych aplikacji.
 3. Kliknij przycisk „Usuń”, aby rozpocząć proces usuwania OneDrive z systemu Windows 11.
 4. W oknie dialogowym „Czy na pewno chcesz usunąć OneDrive?” kliknij „Tak”, aby potwierdzić usunięcie usługi.
 5. Po zakończeniu procesu usuwania OneDrive zostanie całkowicie usunięte z systemu Windows 11 i nie będzie już dostępne.

Uwaga: Usuwając OneDrive za pomocą narzędzia do usuwania aplikacji Microsoft, pamiętaj, że wszystkie pliki zapisane w chmurze OneDrive zostaną również usunięte. Dlatego przed usunięciem OneDrive, upewnij się, że wszystkie ważne pliki zostały zapisane na innym nośniku lub zsynchronizowane z innym dyskiem chmurze.

Jak odinstalować OneDrive w Windows 11 za pomocą skryptu Batch?

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11, korzystając ze skryptu Batch? Pozwala on nie tylko na usunięcie aplikacji OneDrive, ale także na usunięcie wszystkich jej śladów z urządzenia.  Wystarczy, że skorzystasz z poniższej instrukcji.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11, korzystając z tego skryptu?

 • Naciśnij klawisz Win i wyszukaj Notatnik w swoim systemie. Kliknij pierwszy wynik, aby uruchomić aplikację Notatnik.
 • Teraz skopiuj następujący kod do okna aplikacji Notatnik. Upewnij się, że ponownie sprawdzisz dokument pod kątem brakujących linii kodu, jeśli takie istnieją.

Kod do skopiowania:

@echo off
cls

set x86="%SYSTEMROOT%\System32\OneDriveSetup.exe"
set x64="%SYSTEMROOT%\SysWOW64\OneDriveSetup.exe"

echo Closing OneDrive process.
echo.
taskkill /f /im OneDrive.exe > NUL 2>&1
ping 127.0.0.1 -n 5 > NUL 2>&1

echo Uninstalling OneDrive.
echo.
if exist %x64% (
%x64% /uninstall
) else (
%x86% /uninstall
)
ping 127.0.0.1 -n 5 > NUL 2>&1

echo Removing OneDrive leftovers.
echo.
rd "%USERPROFILE%\OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
rd "C:\OneDriveTemp" /Q /S > NUL 2>&1
rd "%LOCALAPPDATA%\Microsoft\OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
rd "%PROGRAMDATA%\Microsoft OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1

echo Removing OneDrive from the Explorer Side Panel.
echo.
REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f > NUL 2>&1
REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f > NUL 2>&1

 • Teraz przejdź do górnego obszaru i kliknij opcję Plik. Z rozwijanego menu wybierz opcję Zapisz jako.
 • Wybierz lokalizację zapisu jako pulpit, aby łatwiej było znaleźć plik.
 • Wprowadź nazwę, która odzwierciedla przypadek użycia pliku .bat. Na przykład OneDriveRemovalTool.
 • Teraz kliknij opcję Zapisz jako typ i wybierz Wszystkie pliki z listy rozwijanej.
 • Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać swój plik .bat.
 • Przejdź na pulpit i kliknij prawym przyciskiem myszy na nowo utworzony plik .bat. Wybierz opcję Uruchom jako administrator.
 • Pozwól mu zakończyć wykonywanie i uruchom ponownie komputer. OneDrive nie będzie już wyrzucać błędów.

Pamiętaj, że ta metoda wyjaśnia nie tylko, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11, ale także jak usunąć wszelkie pozostałości po tym narzędziu.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11, korzystając z zewnętrznych programów?

Fot. makeuseof

Jeżeli z pewnych przyczyn wcześniejsze rozwiązania nie zadziałały, warto skorzystać z innych metod, które wyjaśniają, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11. W tym celu dość często wykorzystywana jest aplikacja Revo uninstaller. Jednak możesz również użyć innej aplikacji do odinstalowywania dla systemu Windows.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 za pośrednictwem tej aplikacji?

 1. Otwórz dowolną przeglądarkę w swoim systemie i przejdź do oficjalnej strony pobierania Revo uninstaller.
 2. Pobierz bezpłatną wersję i zainstaluj ją w swoim systemie.
 3. Uruchom Revo uninstaller. Znajdź OneDrive z listy zainstalowanych programów.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na OneDrive i wybierz opcję Odinstaluj z menu kontekstowego.
 5. Pojawi się okno dezinstalacji. Kliknij przycisk Kontynuuj, aby kontynuować.
 6. Po zakończeniu dezinstalacji wybierz opcję zaawansowaną, aby wyszukać pliki i foldery powiązane z OneDrive.
 7. Postępuj zgodnie z monitami na ekranie i usuń wszystko.
 8. Uruchom ponownie system, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Nigdzie w systemie nie znajdziesz OneDrive.

Jak usunąć sparowanie OneDrive z Windows 11?

Wiesz już, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 tymczasowo lub całkowicie. Dlatego warto również zastanowić się nad tym, jak usunąć sparowanie OneDrive z Windows 11. Możesz to zrobić za pomocą Menedżera konta użytkownika. Jeśli usuniesz sparowanie OneDrive z systemu Windows 11, nie będzie on dostępny jako dysk chmury na komputerze.

Jeżeli chcesz skorzystać z tego rozwiązania, zastosuj się do poniższej instrukcji.

 1. Otwórz Menedżera konta użytkownika, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę „Start” i wybierając opcję „Menedżer konta użytkownika”.
 2. W Menedżerze konta użytkownika kliknij swoje konto i wybierz opcję „Zarządzaj kontem”.
 3. W oknie „Zarządzaj kontem” kliknij link „Zarządzaj moimi kontami online”.
 4. W oknie „Konta online” znajdź konto OneDrive i kliknij prawym przyciskiem myszy.
 5. Z menu kontekstowego wybierz opcję „Usuń konto”.
 6. W oknie „Czy na pewno chcesz usunąć to konto?” kliknij „Tak”, aby potwierdzić usunięcie sparowania OneDrive.

Po usunięciu sparowania OneDrive nie będzie dostępny jako dysk chmury na komputerze i nie będzie możliwe synchronizowanie plików z chmurą OneDrive. Jest to zatem kolejna z metod, które wyjaśniają, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 w szybki i prosty sposób.

Wszystkie rozwiązania, które zostały opisane powyżej, wyjaśniają, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 całkowicie. Natomiast jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 tymczasowo, skorzystaj z poniższych podpowiedzi.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 tymczasowo?

Jeśli zastanawiasz się, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 tymczasowo lub jak zatrzymać jego automatyczne uruchamianie się po starcie systemu, możesz to zrobić na kilka sposobów.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 tymczasowo za pomocą Menedżera zadań?

 1. Otwórz Menedżer zadań, klikając prawym przyciskiem myszy na pasek zadań i wybierając opcję „Menedżer zadań”.
 2. W Menedżerze zadań kliknij zakładkę „Procesy”.
 3. W oknie Menedżera zadań znajdź proces o nazwie „OneDrive” i kliknij prawym przyciskiem myszy.
 4. Z menu kontekstowego wybierz opcję „Zatrzymaj”.
 5. OneDrive zostanie zatrzymany i nie będzie uruchamiany automatycznie po uruchomieniu systemu.

Aby ponownie uruchomić OneDrive, postępuj według tych samych kroków, ale zamiast opcji „Zatrzymaj” wybierz opcję „Uruchom”.

Uwaga: Teraz wiesz, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 tymczasowo. Jednak te metoda nie usuwa narzędzia z systemu. Aby całkowicie usunąć OneDrive, skorzystaj z jednej z innych metod opisanych powyżej.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 za pomocą Wiersza Poleceń?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 za pomocą Wiersza Poleceń, możesz skorzystać z poniższej instrukcji:

 1. Otwórz Wiersz Poleceń, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę „Start” i wybierając opcję „Wiersz Poleceń (Administrator)”.
 2. W Wierszu Poleceń wpisz polecenie „sc config OneDrive start= disabled” i naciśnij klawisz Enter.
 3. Po wprowadzeniu polecenia OneDrive zostanie wyłączony i nie będzie uruchamiany automatycznie po starcie systemu.

Aby ponownie uruchomić OneDrive, postępuj według tych samych kroków, ale zamiast polecenia „sc config OneDrive start= disabled” wpisz polecenie „sc config OneDrive start= auto„.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 za pomocą Menedżera uruchamiania?

Istnieje również inna metoda, która w prosty sposób wyjaśnia, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 podczas uruchamiania systemu. W tym przypadku możesz wykorzystać z Menedżera uruchamiania.

 1. Otwórz Menedżera uruchamiania, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę „Start” i wybierając opcję „Menedżer uruchamiania”.
 2. W Menedżerze uruchamiania znajdź pozycję o nazwie „OneDrive” i kliknij ją prawym przyciskiem myszy.
 3. Z menu kontekstowego wybierz opcję „Wyłącz”.
 4. OneDrive zostanie wyłączony podczas uruchamiania systemu i nie będzie uruchamiany automatycznie podczas włączania komputera.

Aby ponownie uruchomić OneDrive podczas uruchamiania systemu, postępuj według tych samych kroków, ale zamiast opcji „Wyłącz” wybierz opcję „Włącz”.

Teraz już wiesz, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11. Pamiętaj jednak, że ta metoda tylko tymczasowo wyłącza OneDrive i nie usuwa go z systemu. Aby całkowicie go usunąć, zastosuj jedną z innych metod opisanych wcześniej.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 za pomocą Edytora Zasad Grupy?

Jeśli chcesz wyłączyć OneDrive w systemie Windows 11 za pomocą Edytora zasad grupy, zastosuj się do poniższej instrukcji.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11?

 1. Otwórz Edytor zasad grupy, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę „Start” i wybierając opcję „Wiersz Poleceń (Administrator)”.
 2. W Wierszu Poleceń wpisz polecenie „gpedit.msc” i naciśnij klawisz Enter.
 3. W Edytorze zasad grupy przejdź do następującej ścieżki: „Konfiguracja komputera” > „Szablony administracyjne” > „Windows Komponenty” > „OneDrive”.
 4. W lewym oknie Edytora zasad grupy znajdź opcję „Wyłącz OneDrive” i kliknij ją dwukrotnie.
 5. W oknie „Właściwości opcji” zaznacz pole „Włącz” i kliknij przycisk „Zastosuj”.
 6. Po zastosowaniu zmian OneDrive zostanie wyłączony i nie będzie uruchamiany automatycznie po uruchomieniu systemu.

Aby ponownie uruchomić OneDrive, postępuj według tych samych kroków, ale zamiast zaznaczenia pola „Włącz” zaznacz pole „Wyłącz”.

Uwaga: Ta metoda tylko tymczasowo wyłącza OneDrive i nie usuwa go z systemu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11 całkowicie, możesz skorzystać z jednej z innych metod opisanych w poprzednich akapitach.

Jak zainstalować OneDrive w Windows 11 ponownie?

Wcześniej wyjaśniliśmy, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy chcesz ponownie zainstalować narzędzie dostarczane przez Microsoft?

Jeśli chcesz zainstalować OneDrive ponownie w systemie Windows 11, możesz to zrobić za pomocą Menedżera aplikacji lub pobierając i instalując OneDrive ze strony internetowej Microsoft. Obydwa sposoby pozwalają na zainstalowanie OneDrive w systemie Windows 11 i umożliwiają korzystanie z usługi chmury Microsoft.

Zainstaluj OneDrive za pomocą Menedżera aplikacji

Fot. Microsoft
 1. Otwórz Menedżera aplikacji, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę „Start” i wybierając opcję „Menedżer aplikacji”.
 1. W Menedżerze aplikacji kliknij zakładkę „Wszystkie aplikacje” i znajdź OneDrive w liście aplikacji.
 2. Jeśli OneDrive nie jest zainstalowany, kliknij link „Zobacz więcej aplikacji” i odszukaj „OneDrive” w liście dostępnych aplikacji.
 3. Kliknij „OneDrive” i wybierz opcję „Zainstaluj”.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować OneDrive na komputerze.

Po zainstalowaniu OneDrive będzie dostępny jako dysk chmury na komputerze i będziesz mieć możliwość synchronizowania plików z chmurą OneDrive.

Pobierz i zainstaluj OneDrive ze strony internetowej Microsoft

Aby zainstalować OneDrive ze strony internetowej Microsoft, postępuj według poniższych kroków:

 1. Przejdź do strony internetowej Microsoft i wyszukaj OneDrive.
 2. Kliknij link „Pobierz OneDrive” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pobrać plik instalacyjny OneDrive. Może to wymagać podania nazwy użytkownika i hasła do konta Microsoft lub zaakceptowania warunków korzystania z usługi OneDrive.
 3. Po zakończeniu instalacji OneDrive będzie dostępny jako dysk chmury na komputerze i będzie możliwe synchronizowanie plików z chmurą.

Jeżeli ponownie zmienisz zdanie i będziesz chcieć się pozbyć tego narzędzia ze swojego urządzenia, wystarczy, że powrócisz do metod opisanych wcześniej, które wyjaśniają, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11.

Co jeszcze warto wiedzieć o odinstalowywaniu OneDrive w Windows 11?

Fot. Pcmag

Wyjaśniliśmy większość zagadnień związanych z tym, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11. Istnieje jednak jeszcze kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

 1. Usunięcie OneDrive nie oznacza całkowitego usunięcia plików z chmury: Jeśli wyłączysz OneDrive, Twoje pliki nadal będą przechowywane w chmurze OneDrive i będą dostępne z innych urządzeń, jeśli zalogujesz się do swojego konta OneDrive. Aby całkowicie usunąć pliki z chmury OneDrive, musisz je ręcznie usunąć z poziomu witryny internetowej OneDrive lub z poziomu innego urządzenia zalogowanego do Twojego konta OneDrive.
 2. Możesz wyłączyć OneDrive tylko czasowo: Jeśli wyłączysz OneDrive za pomocą Menedżera uruchamiania lub Edytora zasad grupy, aplikacja OneDrive nie będzie uruchamiana podczas startu systemu, ale nadal będzie dostępna na komputerze i możesz ją uruchomić ręcznie. Aby całkowicie odinstalować OneDrive, musisz użyć narzędzia do usuwania aplikacji Microsoft lub Edytora rejestru systemu.
 3. Możesz korzystać z OneDrive bez synchronizacji plików: Jeśli wyłączysz synchronizację plików w OneDrive, nadal będziesz mógł korzystać z usługi chmury Microsoft do przechowywania i udostępniania plików, ale pliki nie będą synchronizowane z innymi urządzeniami. Aby wyłączyć synchronizację plików w OneDrive, otwórz aplikację OneDrive i kliknij ikonę ustawień (koło zębate) w prawym górnym rogu okna. W sekcji „Ustawienia synchronizacji” możesz wybrać, które foldery chcesz synchronizować z chmurą.
 4. Możesz zainstalować OneDrive ponownie: Jeśli odinstalujesz OneDrive z komputera, możesz zainstalować ją ponownie, pobierając aplikację na swój komputer.

W tym miejscu warto podkreślić, że bez względu na to, którą z metod wyjaśniających, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11, wybierzesz, będzie to mogło mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki.

Jak wyłączyć OneDrive w Windows 11? Podsumowanie

OneDrive to usługa chmury Microsoft, która umożliwia przechowywanie i udostępnianie plików w chmurze oraz synchronizację plików między różnymi urządzeniami. W systemie Windows 11 OneDrive jest wbudowaną aplikacją i domyślnie uruchamiana podczas uruchamiania systemu. W naszym artykule wyjaśniliśmy, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11. Możesz to zrobić za pomocą kilku różnych metod, takich jak Menedżer uruchamiania, Edytor zasad grupy, Menedżer konta użytkownika lub Edytor rejestru systemu.

Wyłączenie OneDrive pozwoli Ci zachować więcej pamięci RAM podczas pracy z systemem i zapobiegnie automatycznemu uruchamianiu się aplikacji podczas uruchamiania systemu. Pamiętaj, że jeśli skorzystasz z jednej z metod wyjaśniających, jak wyłączyć OneDrive w Windows 11, nie będziesz mógł korzystać z usługi chmury Microsoft ani synchronizować plików z chmurą OneDrive.