Napis na elewacji budynku z logo "Plus" i napisem "Poczta Polska" w słoneczny dzień.
LINKI AFILIACYJNE

eSIM w Plus. Tłumaczymy, jak zdobyć cyfrową kartę SIM

3 minuty czytania
Komentarze

Plus od kilku już lat należy do grona operatorów obsługujących eSIM. Smartfonów obsługujących tę technologię na rynku jest coraz więcej, warto więc wyjaśnić, jak otrzymać eSIM w Plus.

eSIM w Plus. Co to jest i kto może korzystać z tej technologii?

eSIM w Plus strona www
Fot. Plus.pl / zrzut ekranu

eSIM to cyfrowa karta niewystępującą fizycznie, która jest pełnoprawnym zamiennikiem dla tradycyjnych kart SIM. eSIM w Plus pobierana jest przez internet i zapisywana w postaci profilu na smartfonie. Po pobraniu profilu, urządzenie obsługujące technologię eSIM otrzyma dostęp do usług telekomunikacyjnych jak na karcie fizycznej.

Z eSIM w Plus korzystać może każdy, funkcja dostępna jest dla wszystkich ofert usług mobilnych takich jak abonament, MIX, na kartę, a także na numerach w ofertach internetowych. Jeżeli korzystacie z usług innego operatora, to warto sprawdzić jak wygląda kwestia eSIM w T-Mobile, Play i Orange.

Co zrobić, aby otrzymać kartę eSIM w Plus?

eSIM w Plus można otrzymać wymieniając fizyczną kartę po zalogowaniu do serwisu internetowego iPlus, w Punkcie Sprzedaży lub u Doradcy Biznesowego. Innym sposobem jest zakup nowej oferty lub przedłużenie dotychczasowej umowy. Klient dostaje kod QR, który posłuży do wgrania profilu na telefon.

eSIM w Plus grafika z telefonami
Fot. Plus / materiały prasowe

Pierwsze pięć wymian karty eSIM w okresie rozliczeniowym lub w miesiącu jest bezpłatne. Koszt kolejnych sprawdzić można w cenniku usług, z których korzystamy.

eSIM w Plus — jak wgrać profil na telefon

Po otrzymaniu kodu QR można przejść do wgrania profilu na telefon. Sprawdzić trzeba, czy telefon ma dostęp do internetu. Korzystać można z Wi-Fi lub innej aktywnej karty w telefonie. Warto też upewnić się, że nasz telefon działa na najnowszej dostępnej wersji systemu operacyjnego. Następnie trzeba przejść do ustawień telefonu. W zależności od modelu mogą występować różnice, natomiast schemat jest następujący:

  • Dla telefonów z Androidem: Ustawienia/Sieć komórkowa/Zarządzanie kartami SIM/Dodaj kartę eSIM
  • Dla telefonów z iOS: Ustawienia/Sieć komórkowa/Dodaj plan sieci komórkowej

Większość telefonów oferuje możliwość zeskanowania kodu QR z poziomu aplikacji aparatu lub Google Lens znanej także jako Obiektyw Google. Z tej metody również można skorzystać.

Po zeskanowaniu otrzymanego kodu QR wpisać należy kod autoryzujący, który dołączony jest razem z QR. Warto zrobić to uważnie, bo trzykrotne błędne wpisanie kodu zablokuje profil i będzie trzeba go wymienić. Profil z kartą eSIM w Plus powinien zostać dodany. Jeśli urządzenie nie wykrywa połączenia z siecią, pomóc powinien jego reset.

eSIM w Plus. Na jakim urządzeniu można korzystać?

Plus nie udostępnia pełnej listy kompatybilnych modeli. Informuje natomiast, że eSIM obsługiwana w sieci jest zgoda ze specyfikacją GSMA. Potwierdzenie czy nasz smartfon jest kompatybilny, można uzyskać przez wyszukanie go na stronie Plusa i sprawdzeniu specyfikacji. Poniżej umieszczam przykładową specyfikację Samsunga Galaxy Z Flip4.

eSIM w Plus zrzut ekranu
Fot. Plus.pl, zrzut ekranu

Przykładowe modele obsługujące eSIM wymienione przez operatora to: Samsung Galaxy S23 oraz iPhone 15.

Co z eSIM na smartwatchach? Na początku Plus nie udostępnił takiej opcji, jednak w 2023 roku to zmienił. Niestety operator zastrzegł, że karta eSIM z danym numerem może być aktywowana tylko na jednym urządzeniu. Jeżeli zatem już korzystamy z eSIM w Plusie na smartfonie, to na zegarku możemy aktywować jedynie inny numer.

Źródło: Plus. Zdjęcie otwierające: Plus / materiały prasowe

Motyw