elon musk

Elon Musk znowu szokuje. „Szanse na wojnę atomową gwałtownie rosną”

2 minuty czytania
Komentarze

Elon Musk ostatnio mocno angażuje się w internetowe dyskusje o wojnie Rosji z Ukrainą. Pomysły i teorie wygłaszane przez ekscentrycznego miliardera szokują i dla wielu są powodem do niepokoju. Trudno przewidzieć posunięcia tego przedsiębiorcy, a w przeszłości jego wypowiedzi niejednokrotnie mocno oddziaływały na rzeczywistość.

Elon Musk ocenia ryzyko wojny atomowej

Max Tegmark, specjalista zajmujący się m.in. sztuczną inteligencją podał na Twitterze wyliczenia, z których wynika, że prawdopodobieństwo globalnej wojny atomowej wynosi 1 do 6. Do dyskusji włączył się Elon Musk, pisząc, że prawdopodobieństwo wojny nuklearnej szybko rośnie. Gdyby napisał to ktoś inny, nie robiłoby to dużego wrażenia. Musk jest jednak niezwykle wpływową osobą i miliony osób śledzą wszystkie jego wypowiedzi. Trudno przewidzieć, jakie konsekwencje mogą spowodować nieprzemyślane wpisy miliardera.

Elon Musk nie poprzestaje na krótkim komentowaniu doniesień o wojnie oraz podsumowywaniu wypowiedzi ekspertów. Ostatnio wyszedł z własną inicjatywą zaprowadzenia pokoju pomiędzy Ukrainą a Rosją. Elementem porozumienia miałoby być przekazanie Krymu Rosji. Miliarder zorganizował na Twitterze ankietę, w której można było oceniać jego propozycję. W dyskusji na temat takiego scenariusza Musk również wspominał o wojnie nuklearnej. Ostatnio przedsiębiorca próbował także kreślić scenariusze w konflikcie Chin z Tajwanem.

Musk jest na tyle ekscentryczną postacią, że nie wiadomo do końca, kiedy na poważnie coś postuluje, kiedy próbuje wpłynąć na sytuację polityczną, by realizować swoje interesy, a kiedy najzwyczajniej w świecie żartuje i specjalnie wywołuje aferę w mediach społecznościowych. Wielcy baronowie technologiczni nie liczą się z żadnymi rządami, ponieważ często dysponują większą władzą niż niejeden kraj lub UE – oceniła w Polsat News Jowita Michalska z Digital University.

Jowita Michalska oceniła, że Elon Musk należy do silikonowych chłopców z Doliny Krzemowej, którzy nie ruszając się z miejsca, próbują zarządzać światem. Jej zdaniem zachowanie ekscentrycznego miliardera wynika z realizacji własnych interesów lub chęci bycia nieustannie w centrum uwagi.

źródło: RP, Polsat News, Twitter

Motyw