ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wystarczył rok, a paczkomatów InPost w Wielkiej Brytanii jest już dwa razy więcej

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Technologia

InPost poinformował, że w Wielkiej Brytanii postawiono właśnie kolejny paczkomat. To ważna chwila, ponieważ razem z nim na wyspach są już 4 tysiące innych. Wystarczył zaledwie rok, by w Wielkiej Brytanii podwoić liczbę paczkomatów, a wygląda na to, że InPost nie zamierza na tym poprzestać.

Paczkomaty InPost w Wielkiej Brytanii – już 4 tysiące urządzeń

grafika promująca 4 tysiące paczkomatów InPost w Wielkiej Brytanii

Widać, że podbój Europy idzie firmie InPost coraz lepiej. Ostatnio informowaliśmy o tym, że firma zamierza umacniać swoją pozycję w Hiszpanii i Portugalii, gdzie będzie występowała już pod swoją nazwą. Teraz przyszła pora na wiadomości z Wielkiej Brytanii, gdzie zaledwie w ciągu 12 miesięcy udało się podwoić liczbę paczkomatów. Obecnie są ich tam 4 tysiące, a na tym się raczej nie skończy. InPost podpisał także umowę z siecią WHSmith, czyli ogromną firmą zajmującą się sprzedażą książek, pracy czy artykułów piśmienniczych. Grupa InPost podjęła także współpracę z Transport for London, czyli jednostką organizacji transportu publicznego w Londynie. Dzięki temu paczkomaty będą pojawiać się przy stacjach metra czy kolei, ale także i na parkingach zarządzanych przez Transport for London.

Nasze urządzenia na rynkach europejskich zyskują coraz większą popularność. Klienci doceniają je za bezpieczeństwo i ekologię oraz szybkość odbioru przesyłki, która trwa zaledwie kilka sekund. Naszym głównym celem w Wielkiej Brytanii jest rozwój sieci naszych maszyn – choć już dziś, w Londynie, Manchesterze i Birmingham mamy ich więcej niż jest dostępnych placówek Royal Mail. Pomagają nam w tym nasi partnerzy, którzy widzą wymierne korzyści w ich instalacji, w swoich sieciach. Doświadczenie InPost cenią firmy e-commerce – zarówno najwięksi gracze jak i detaliści, którzy mogą zaoferować klientom innowacyjną metodę dostawy.

Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Cieszymy się, że w tak krótkim czasie podwoiliśmy liczbę maszyn w Wielkiej Brytanii. Paczkomat InPost na stałe wpisał się w brytyjski rynek e-commerce. Rosnące zainteresowanie ze strony sprzedawców a także odbiorców dowodzi, że istnieje duże zapotrzebowanie na wygodny, zrównoważony sposób dostaw. To napędza nas do działania by zapewnić jak największej liczbie konsumentów dostęp do naszych usług.

Michael Rouse, CEO InPost International

Źródło: InPost informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy