ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

WhatsApp pozwoli ukryć się przed znajomymi!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Technologia

WhatsApp ze zmianami!

Aplikacja w ciągu minionego roku wprowadziła naprawdę wiele dobrych funkcji. W WhatsApp możecie wysyłać teraz pliki o rozmiarze do 2 GB, możecie stworzyć swoją społeczność, w której pojawi się do 512 użytkowników, a także będziecie niebawem mogli reagować na wiadomości dowolną emotikoną z waszego urządzenia. Rewolucji może i nie ma, chociaż rozmiar wysyłanych plików robi wrażenie! W każdym razie patrząc na zmiany, można zauważyć, że Meta stara się dogonić Telegram i chyba im się to udało, bo WhatsApp nowe funkcje wprowadza za darmo, z kolei Telegram wprowadził funkcję premium! Tym razem twórcy aplikacji postanowili dodać użytkownikom jeszcze bardziej szczegółową kontrolę prywatności dzięki nowej funkcji!

WhatsApp wprowadza nową funkcję

whatsapp

WABetaInfo odkryło, że firma pracuje nad dostarczeniem nowej funkcji w przyszłej wersji WhatsApp, która pozwoli użytkownikom ukryć swój status online. Póki co dostarczony zrzut ekranu pochodzi z wersji aplikacji na iOS, ale można zakładać, że nowa funkcja pojawi się także w wersji na Androida oraz w wersji WEB, chociaż to jeszcze nie zostało potwierdzone w żadnym komunikacie. Menu „Ostatnio widziany” w ustawieniach prywatności wyświetli nowy element na dole, przedstawiający dwa sposoby, w jakie inni mogą zobaczyć użytkownika Online — pierwsza to oryginalna opcja, w której status online jest zawsze widoczny dla wszystkich, można ustawić go także tak, aby był zgodny z ustawieniem „Ostatni widziany”. Dzięki temu można wybrać kontakty, dla których będziemy niewidoczni.

WhatsApp myśli o użytkownikach!

Ukrywanie statusu online będzie na pewno często wykorzystywaną opcją, szczególnie jeśli już teraz użytkownik nie chce informować swoich kontaktów o tym, że jest online. Cóż patrząc na tę funkcjonalność, zastanawiam się, dlaczego WhatsApp nie pozwala, aby użytkownicy mogli wybrać grupy odbiorców tylko pojedyncze kontakty lub konwersacje. Już od listopada minionego roku pojawiają się informacje o opisywanej funkcjonalności. Jednak nie wiadomo kiedy funkcja pojawi się w oficjalnej wersji aplikacji, póki co jest w fazie rozwoju, można tylko przypuszczać, że nowa wersja pojawi się za kilka miesięcy.

Źródło: WABetaInfo.com

Sprawdź najnowsze wpisy