ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Telegram premium właśnie wystartował — co oferuje subskrypcja?

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Telegram premium w końcu pojawił się w aplikacji na całym świecie. W europie cena to 5,49 euro, czyli około 26 zł. Co oferuje aplikacja w wersji premium?

Telegram premium i wiele nowości

Aby odblokować możliwość zakupu funkcji premium, trzeba zaktualizować aplikację do wersji 8.8. Później przeszukać opcje i znaleźć opcję Telegram Premium. Twórcy aplikacji twierdzą, że nowa usługa premium pozwoli także na rozwijanie darmowej wersji komunikatora.

  • Nie ma reklam!

To standardowe posunięcie jeśli chodzi o wersje premium różnych aplikacji. Nie inaczej jest w tym przypadku. Użytkownicy darmowi wciąż będą widzieć reklamy, bo jak firma twierdzi, reklamy pomagają wesprzeć koszty operacyjne korporacji.

  • Przesyłanie plików

Abonenci Telegrama premium mogą wysyłać pliki do wielkości maksymalnej 4 GB. To pozwoli na wysłanie 4 godzin filmu 1080p lub 432 godziny muzyki wysokiej jakości. Co ciekawe użytkownicy darmowej wersji będą mogli pobrać 4 GB danych wysłane przez posiadaczy premium.

  • Szybsze pobieranie

Abonenci premium mogą pobierać multimedia i pliki z największą możliwą prędkością.

  • Zwiększone limity
telegram premium

Ta funkcja pozwoli użytkownikowi premium na śledzenie do 1000 kanałów, tworzenie do 20 folderów, w których może być do 200 czatów. Premium pozwoli także na przypięcie 10 czatów do głównej listy. Biografie użytkowników premium, też doczekają się zmian. Główną zmianą ma być długość wpisu oraz możliwość umieszczenia linku.

  • Głos na tekst

To naprawdę ciekawe i przydatne rozwiązanie! Wiadomości głosowe będzie można zmienić na tekst, jeśli ktoś nie będzie chciał id odsłuchiwać! Zdarza się tak, że nie można odsłuchać głosówki, bo jesteśmy w otoczeniu znajomych, ta funkcja zmieni odebrana wiadomość na tekst. Przy okazji użytkownicy będą mogli oceniać transkrypcje po to, ab te były jeszcze lepsze.

  • Naklejki i reakcje

Naklejki w premium otrzymały animacje pełnoekranowe. Te można teraz wysyłać w dowolnym czacie. Artysci zatrudnieni przez Telegram co miesiąc będą wrzucać nowe naklejki, więc nowości nie zabraknie! Telegram premium pozwoli także na nowe sposoby reagowania na wiadomości. Tu pojawi się 10 nowych opcji emoji.

  • Zarządzanie czatem

Funkcja premium odblokuje nowe narzędzia do organizowania listy czatów. Użytkownik dostanie możliwość zmiany domyślnego folderu czatu. Funkcja prywatność doczeka się także zmian. Tu pojawi się automatyczne archiwizowanie i wyciszanie nowych czatów.

  • Animowane profilówki

Użytkownicy premium będą mogli dodawać swoje filmy/animacje profilowe. Te będą widoczne dla wszystkich użytkowników we wszystkich czatach i listach.

  • Odznaki premium

Każdy użytkownik premium będzie od teraz odznaczony specjalną odznaką. Ta pojawi się obok nazwy na liście czatów, nagłówkach czatów i listach członków w grupach. Telegram twierdzi, że to pokazanie, że pomagają we wspieraniu rozwoju aplikacji.

  • Ikony aplikacji premium

Użytkownicy premium mogą dodać do swojego ekranu głównego nowe ikony. Wśród nich mają pojawić się gwiazdy, nocne niebo albo samolot.

Firma ogłosiła, że ma już ponad 700 milionów użytkowników na całym świecie. Teraz pozostaje czekać na informacje, o tym ilu użytkowników skusiło się na wersje premium komunikatora.

Źródło: gsmarena.com

Sprawdź najnowsze wpisy