ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

WhatsApp zaoferuje lepszą kontrolę dużych grup

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

WhatsApp to aplikacja, z której korzystają nie tylko użytkownicy indywidualni, ale także przedsiębiorcy. Wiele firm przeniosło swoje kanały komunikacyjne do aplikacji Meta. Od teraz duże grupy będzie łatwiej kontrolować.

WhatsApp inspiruje się innymi?

whatsapp nowa forma kontroli

Aby dołączyć do grupy, wystarczy wejść w link z zaproszeniem, który otrzymamy od jakiegokolwiek członka grupy. Dzięki temu będziemy członkiem grupy. Idąc w ślady innych aplikacji WhatsApp chce wprowadzić nową funkcję. Dzięki niej administratorzy będą mogli zatwierdzać lub odrzucać prośby wysłane poprzez link z zaproszeniem. Administrator otrzyma stosowne powiadomienie za każdym razem kiedy ktoś będzie chciał dołączyć do społeczności. Oczekujące prośby mają pojawić się w jednym miejscu. Jako że aplikacja stawia na pełną prywatność rozmów, ten ruch wcale nie dziwi. Ograniczenie dostępu do rozmów jest ważnym elementem w rozwoju aplikacji. Nowa funkcja ma nazywać się „zatwierdzenie członkostwa w grupie”

Aktualizacja WhatsApp już niebawem?

WhatsApp z ukrywaniem statusu

Według niedawnego raportu WABetaInfo — WhatsApp wkrótce wprowadzi tę funkcję jako opcję dla grup czatowych na platformie. Ta funkcja będzie opcjonalnym dodatkiem i administratorzy będą musieli ją włączyć. Po włączeniu przez jednego administratora czat grupowy zostanie powiadomiony o zmienionych ustawieniach. Wszyscy pozostali administratorzy grup będą mogli wybrać, kto może wejść do grupy. Tu także będzie można wykorzystać link z zaproszeniem, jednak to będzie musiało być zaakceptowane.

Co jeszcze w nowej aktualizacji?

WhatsApp

WABetaInfozauważyło, że poza zgodą administracji w nowej wersji aplikacji pojawią się także nowe emotikony. Tych ma być sześć i mają być neutralne pod względem płci. Nowe emotki mają różne odcienie skóry i włosy, dzięki temu użytkownicy będą mogli dopasować ikonki do tych, które im najbardziej odpowiadają. Póki co jeszcze nie wiadomo kiedy pojawi się nowa aktualizacja. Portal zauważył także, że użytkownicy w przyszłych aktualizacjach prawdopodobnie otrzymają zupełnie nowy tryb skupienia, który pozwoli na jeszcze wydajniejszą pracę bez rozpraszania.

Kiedy aktualizacja?

Nowy system zatwierdzania członkostwa w grupie jest w trakcie opracowywania i zostanie wydany w przyszłej aktualizacji. Wraz z nią pojawią się także inne opisywane nowości.

Źródło: wabetainfo.com

Sprawdź najnowsze wpisy