ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

WhatsApp już rozwija funkcję, którą wprowadził miesiąc temu!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

WhatsApp jakiś czas temu wprowadził do swojej aplikacji reakcję na wiadomości. Idąc tropem Facebooka oraz Telegrama, aplikacja po raz kolejny doczeka się aktualizacji. Niebawem użytkownicy otrzymają możliwość użycia dowolnego emoji jako reakcji na wiadomość.

WhatsApp kilka kroków z tyłu

WhatsApp generalnie wolno wprowadzał nowe funkcje. W przeciwieństwie do Telegrama, który co kilka miesięcy dodaje do swojej platformy ważne nowe i przydatne funkcje. WhatsApp rozwija się powoli, ale systematycznie. Facebook, wciąż dąży do ulepszania swojej aplikacji, dzięki nowym aktualizacjom. Użytkownicy aplikacji od Meta otrzymali w maju tego roku dwie duże aktualizacje. W jednej z nich programiści umożliwili posiadaczom apki wysyłanie plików do 2 GB oraz dodawania do grupy pona 500 osób! Druga aktualizacja wprowadziła reakcje na wiadomości, jak sama firma twierdzi, po to, aby jeszcze lepiej wyrażać siebie. Niestety ta funkcja była ograniczona do 6 podstawowych ikon. Teraz WhatsApp pracuje nad rozwinięciem tej funkcji.

Aplikacja się poprawi!

Whatsapp wprowadza dowolne ikonki jako reakcje

Jak donosi WABetaInfo, WhatsApp pracuje nad umożliwieniem użycia dowolnego emoji jako reakcji. Jeśli korzystacie z najnowszej wersji beta WhatsApp (v2.22.15.6 lub 2.22.15.7), po wyświetleniu menu reakcji powinna pojawić się nowa ikona +. Dotknięcie go pozwoli Ci wybrać jeden z setek emoji dostępnych na urządzeniu. Nowa funkcja jest wciąż w fazie rozwoju, a WhatsApp nie udostępnił jej wszystkim beta testerom. Co ciekawe, Telegram oferuje 17 różnych emotikonów do reakcji. Aby odblokować dodatkowe reakcje premium, musisz subskrybować Telegram Premium. W tym przypadku nowe zastosowanie emotek zostanie darmowe dla wszystkich użytkowników. Kolejną przewagą aplikacji Meta, jest dowolny wybór ikonki w zależności od tego co chcemy przekazać. To nie jedyne usprawnienie, nad którym pracuje WhatsApp w zakresie reakcji. Dzięki przyszłej aktualizacji usługa przesyłania wiadomości ułatwi ustalenie, kto, w jaki sposób zareagował na zdjęcie lub film w albumie, bez konieczności otwierania go. Obecnie widać tylko reakcję i użytkownika, który ją podał, ale nie same media bez otwierania albumu.

Źródło: wabetainfo.com

Sprawdź najnowsze wpisy