ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wakacje wczasy plus uslugi

Co się przyda na wakacjach? Bezpieczny urlop z Plusem, na którym nie będziesz się nudzić

Autor: Łukasz Pająk Lokowanie

Sezon wakacyjny nabiera rozpędu. Coraz więcej osób myśli o tym, aby skorzystać z ładnej pogody i wyjechać za miasto lub po prostu w inne, spokojniejsze miejsce. Mówiąc prościej, wyjechać na urlop, aby odpocząć. Teoretycznie można wypoczywać na łonie natury z dala od jakiejkolwiek technologii, ale czy faktycznie chcemy w 100% się odcinać od świata? W końcu technologia jest po to, aby nam pomagać i też umilać codzienne czynności. Dlatego zobaczmy, co w tej materii może zaproponować Plus.

Wakacje czas zacząć! O czym powinieneś pamiętać ze sfery technologicznej?

Plus 5g rekord szybkości internet

Tak, dzisiejsi operatorzy komórkowi to już nie tylko dostęp do połączeń telefonicznych, SMS-ów i Internetu. Dzisiaj w ofercie Plusa znajdziemy od groma usług, które nie tylko umilą nam wypoczynek, ale również sprawią, że będzie on bezpieczniejszy. Co ważne, oferta zielonego operatora jest dostosowana do możliwości infrastruktury, a jak doskonale wiecie, to Plus może pochwalić się najlepszym 5G w Polsce, które niedawno obchodziło swoje drugie urodziny. Możliwość wykorzystania szeroko dostępnego i jednocześnie najszybszego internetu mobilnego daje nam ogromną przewagę oraz możliwości. W końcu nasze ulubione aplikacje będą działać bez problemu, możemy nawet grać w sieci, ale niekoniecznie to powinno być najważniejsze podczas urlopu.

Bezpieczeństwo i pewność na wczasach

plus gdzie jest bliski rodzina

Oczywiście najważniejszy jest odpoczynek i spokój ducha, a o to zatroszczy się między innymi usługa Gdzie jest Bliski? Jak sama nazwa wskazuje, Plus chce zapewnić bezpieczeństwo najbliższych tak, aby w każdej chwili i o każdej porze wiedzieć, gdzie się oni znajdują. Wszystko działa na podstawie namierzania karty SIM, więc w ten sposób nie jest nadmiernie zużywany akumulator urządzenia. Dodatkowo możemy ustalać bezpieczne strefy, aby na bieżąco być informowanym o tym, gdy nasze dziecko dotarło do niej lub ją opuściło.

W celu większej dokładności pomiarów Plus pozwala także na lokalizację urządzeń kupionych u operatora poprzez GPS i Wi-Fi. Z racji, że jednym z głównych odbiorców usługi Gdzie jest Bliski są rodzicie i ich dzieci, tak dodatkowo możemy sprawdzać historię lokalizacji i uczyć mądrego korzystania z Internetu — wraz z limitami. W najgorszej sytuacji istnieje również możliwość wywołania alarmu SOS, który powiadomi opiekunów o zagrożeniu.

Standardowy pakiet w ramach usługi Gdzie jest Bliski to koszt zaledwie 2,5 złotych za 7 dni użytkowania za podstawowy pakiet, podczas gdy pierwsze dwa tygodnie są darmowe, więc aż się prosi, aby skorzystać z niego właśnie w ramach wyjazdu wakacyjnego. W ramach pakietu premium, który kosztuje 6,5 złotych tygodniowo, możemy lokalizować do 3 bliskich. Otrzymujemy wtedy też podstawową ochronę w sieci. Najwyżej jest pakiet VIP, kosztujący 9,50 złotych za 7 dni użytkowania i składa się na niego możliwość lokalizowania 5 osób oraz pełna ochrona sieci. Ostatni punkt pozwala dodatkowo śledzić aktywność dziecka do 4 tygodni wstecz (zamiast jednego) oraz umożliwia badanie aktywności na YouTube i stronach internetowych. Więcej szczegółów oczywiście znajdziecie na stronie Plusa.

Pakiet All In pozwoli nie martwić się o sam sprzęt

pakiet_all_in plus

Skoro już zadbaliśmy o bezpieczeństwo najbliższych, to teraz czas zadbać o sprzęt, który bierzemy ze sobą. W tym wypadku do gry wchodzi Pakiet All In, który składa się tak naprawdę z trzech interesujących usług. Pierwsza z nich dotyczy właśnie naprawy urządzeń. Kupując smartfon lub inny sprzęt w Plusie, możecie liczyć na to, że zostanie on naprawiony bez żadnych dodatkowych utrudnień— niezależnie od warunków gwarancyjnych producenta. Jednocześnie możecie być pewni, że na czas naprawy otrzymacie urządzenie zastępcze. Dlatego nie musicie martwić się o przypadkowe uszkodzenia podczas wakacyjnych wyjazdów.

Drugi punkt wiąże się ze świadomością tego, że Internet potrafi stanowić zagrożenie. Dlatego w ramach Pakietu All In otrzymujecie Ochronę Internetu i Tożsamości. Jak same nazwy wskazują, pierwszy punkt odnosi się do zabezpieczeń przed wirusami i atakami osób postronnych (hakerów). Drugi z kolei to między innymi menedżer haseł, który dba o ich bezpieczeństwo, niepowtarzalność oraz weryfikuje ich siłę. Na deser prowadzona jest weryfikacja, czy żadne dane użytkownika nie wyciekły.

Letnie hity 2022 w tidal plus

Ostatnia usługa, już nieco bardziej rozrywkowa, to TIDAL HiFi, czyli przez cały okres trwania Pakietu All In otrzymujecie dostęp do ponad 90 milionów utworów muzycznych i innych treści rozrywkowych. Oczywiście w najwyższej jakości HiFi.

Zainteresowani Pakietem All In? Świetnie, bo dzisiaj kosztuje on 20 złotych miesięcznie w przypadku umowy na 2 lata.

Nużące się podróże można sobie umilić

Polsat Box Go cena

Skoro już wątek rozrywkowy poruszyliśmy, to oprócz słuchania muzyki możemy także poczytać ulubione książki. Dlatego w ofercie Plusa znajdziecie pozycję Legimi, czyli usługę, której raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. To ponad 75000 ebooków i audiobooków w jednym miejscu. Jeśli jesteście zainteresowani tylko czytaniem, to koszt wynosi 19,99 złotych miesięcznie, a w połączeniu ze słuchaniem – 34,99 złotych miesięcznie. Nie jesteście pewni? Spokojnie, pierwszy miesiąc jest za darmo i nie ma mowy o długim zobowiązaniu. Korzystacie i płacicie za usługę wtedy, kiedy faktycznie ją potrzebujecie.

Pójdźmy o krok dalej i obejrzyjmy coś. Oczywiście nie mogło zabraknąć usługi Polsat Box Go z pakietem Polsat Box Go Premium, a więc dostępu do filmów i seriali w dowolnym miejscu i czasie oraz na wielu platformach (w przeglądarce, na iOS, Androidzie i HarmonyOS). Także nie tylko mamy ze sobą telewizję, ale także kinowe hity w 4K. Wszystko w cenie 30 złotych za 30 dni użytkowania.

disneywplusie

Plus wprowadził do swojej oferty specjalną promocję na dostęp do Disney+, gdzie dostęp do tej jakże sławnej platformy VOD dostępny jest przez rok za darmo, a później w niższej cenie 28,99 złotych miesięcznie.

W ten sposób podróże niewątpliwie nie będą nam się dłużyć, ale jeszcze trzeba dotrzeć do miejsca wypoczynku. Co by nie błądzić po nieznanych sobie drogach, warto zainteresować się odpowiednim programem do prowadzenia nas na każdym kroku. Tu pojawia się Nawigacja Plus, która nie tylko wyznacza najlepszą trasę, ale również uwzględnia korki, ostrzega przed fotoradarami i kontrolami drogowymi, posiada aktualne mapy z parkingami, a także na żywo przewiduje najlepsze trasy alternatywne. Przy okazji nie brakuje asystenta pasa ruchu i możliwości zamienienia smartfona po zmroku w HUD. To dopiero początek możliwości, a po więcej informacji o Nawigacji Plusa odsyłam Was na stronę operatora. Całość możecie sprawdzić za darmo przez 30 dni. Licencja na miesiąc kosztuje 12,30 złotych. Samą aplikację pobierzecie za darmo ze Sklepu Play i App Store.

Ok, ale jak to wygląda w praktyce?

Wszystkie powyższe usługi sprawdził Kamil na motorola moto G200 5G, który to smartfon dostępny jest w ofercie Plusa w 36 ratach po 59,72 złote miesięcznie (+99 zł na start). Możecie go wybrać w abonamencie za 65 złotych miesięcznie z dostępem do sieci 5G (60 GB) i nielimitowanymi połączeniami oraz wiadomościami SMS/MMS. Jednak nie zapominajcie o tym, że zielony operator wprowadził oferty abonamentów za 1 złotówkę, o czym stosunkowo niedawno Was informowaliśmy.

Wpis powstał we współpracy z operatorem sieci Plus

Sprawdź najnowsze wpisy