Jak dostać się do karty SIM bez kluczyka?

3 minuty czytania
Komentarze

Choć nie potrzebujemy tego robić na co dzień, to jak dostać się do karty SIM bez kluczyka jest bez odpowiedniej wiedzy mocno problematycznym zagadnieniem. A gdy sytuacja ta nas dotknie – lepiej być przygotowanym. Potrzebujemy tego chociażby w sytuacjach, w których podejrzewamy, że karta zaczyna szwankować… a zwykłe włączenie i wyłączenie telefonu nie pomaga.

Oczywiście w części urządzeń obsługujących eSIM podobny problem już nie istnieje. Z uwagi na to, że usługa trafiła do ofert T-Mobile, Plus, Play oraz Orange, a coraz więcej osób ma nowe, kompatybilne z tą technologią urządzeń, grono te stale się pomniejsza… ale tak długo, jak karty SIM będą funkcjonować, tak długo problem istnieć będzie.

Jak dostać się do karty SIM – jak to wyglądało dawniej?

Czasy kiedy można było zdjąć pokrywę i wymienić baterię w telefonie, dawno minęły. Zazwyczaj było tak, że kartę SIM wkładało się w specjalne miejsce, na przykład obok baterii. Potem przez jakiś czas można było dostać się do tacki z kartą SIM poprzez otwarcie klapki, która trzymała się na małym zawiasie i była umiejscowiona z boku telefonu. Teraz wygląda to nieco inaczej.

Dla polepszenia smukłości i ogólnego wyglądu oraz bezpieczeństwa urządzenia, zamiast otwieranych klapek stosuje się zaślepki na specjalny kluczyk. Dopiero po włożeniu go w specjalny otwór możemy dostać się do tacki z kartą SIM. Kluczyk ten otrzymujemy zawsze w zestawie z telefonem, najczęściej znajduje się on w pudełku. To utrudnia nam trochę życie, ponieważ w razie potrzeby musimy go mieć przy sobie, żeby wymienić kartę SIM. Jak dostać się do karty SIM bez kluczyka? W tym, krótkim wpisie przedstawię kilka przedmiotów, które z powodzeniem mogą zastąpić oryginalny kluczyk z pudełka.

Jak dostać się do karty SIM bez kluczyka? Wyjaśnienie

Jak dostać się do karty Sim bez kluczyka

Z przedmiotów, do których mamy aktualnie dostęp, trzeba wybrać taki który będzie odpowiednio cienki i długi, by móc otworzyć zaślepkę. Co może zastąpić kluczyk z zestawu? Na pewno świetnie do tego nada się spinacz biurowy. Wystarczy lekko odgiąć jego końcówkę, by móc bez problemu otworzyć zaślepkę karty SIM. Tę funkcję może również spełnić kolczyk, który ma odpowiednio proste zapięcie. Nie gorzej poradzi sobie szpilka. Można spróbować tępym końcem igły, ewentualnie spiłowanym czubkiem. Generalnie, najważniejsze, o czym trzeba pamiętać to, żeby do otworu wkładać coś cienkiego, ale nic ostrego. Nikt nie chce przecież uszkodzić sobie telefonu, a to mogłoby się stać gdybyśmy zbyt mocno wepchnęli w otwór coś ostrego. Któryś z tych powyżej wymienionych przedmiotów powinien być w zasięgu ręki lub chociaż być łatwy do zdobycia. Można próbować jeszcze pinezką, ale zalecam ostrożność. Powinna też nadać się do tej czynności, chociażby agrafka.

Zobacz też: Najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć

To tyle. Mam nadzieję, że któryś z przedmiotów uratował kogoś w sytuacji gdy nie miał dostępu do zwykłego kluczyka lub go po prostu zgubił. Osobiście polecam jeden trzymać w domu, a drugi zapasowy nosić zawsze ze sobą, na przykład w portfelu. Może zaoszczędzić nam to sporo czasu i problemów.

Motyw