Smartfony w dzisiejszych czasach to prawdziwe kombajny do robienia zdjęć. W kieszeni mamy urządzenie, które pozwoli nam przejść cały proces związany z fotografią. Od zrobienia zdjęcia do opublikowania go w internecie, czy na nawet wydrukowania w zależności od potrzeby. Pośrednim etapem jest tak zwane przerobienie zdjęcia, czyli poprawienie jego estetyki, jakości, dopasowanie do swoich potrzeb poprzez edycję w przeznaczonej do tego aplikacji. Każdy pasjonat fotografii przyzna, że poza dobrym ujęciem nie mniej ważna jest obróbka zdjęcia. Edycja kolorów, ustawienie jasności i balansu bieli, podbicie kontrastu – nawet dobrze zrobione zdjęcie może wymagać takiej korekty. Jeżeli nasze zdjęcie ma trafić do internetu, to wtedy tym bardziej będziemy chcieli poprawić je, żeby wyglądało korzystniej. Więc jaką aplikacją edytować zdjęcie? W tym artykule przedstawię najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć, które znajdziemy w sklepie Google Play.

VSCO – najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć

Najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć - VSCO

Pierwszą propozycją jest VSCO. To aplikacja bardzo prosta w obsłudze, która wyróżnia się przede wszystkim masą przeróżnych filtrów. Jednym kliknięciem możemy całkowicie zmienić wygląd naszego zdjęcia. Oczywiście poza filtrami, VSCO oferuje wiele innych metod edycji zdjęć. Ustawienia ekspozycji, kontrastu, ostrości, balansu bieli, przycinanie, obracanie – to wszystko tutaj znajdziecie. Mimo prostoty i minimalistycznego interfejsu aplikacja jest bardzo rozbudowana. Możemy przeglądać oryginalne treści tworzone przez innych użytkowników VSCO rozsianych po całym świecie. Dużym minusem jest natomiast to, że musimy zapłacić, jeśli będziemy chcieli skorzystać z wszystkich funkcji i filtrów.

Snapseed – najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć

Najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć - Snapseed

Snapseed to aplikacja stworzona przez Google, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu użytkownikowi internetu. Aplikacja skupia się na profesjonalnej edycji zdjęć, oferując wachlarz przydatnych narzędzi, które nam w tym pomogą. Znajdziemy tu też filtry, ale to nie one są mocną stroną Snapseed. W odróżnieniu od poprzedniej propozycji aplikacja od Google ma znacznie większe możliwości pod względem poprawienia jakości zdjęcia. Nikt nie zawiedzie się ilością narzędzi i efektów, dzięki którym profesjonalnie edytujemy swoje zdjęcie. W dodatku Snapseed jest całkowicie darmowy, nie musimy uiszczać żadnej opłaty, by móc korzystać z wszystkich funkcji.

Adobe Lightroom – najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć

Adobe Lightroom

Moją trzecią propozycją jest Lightroom od Adobe. Program ten jest bardzo dobrze znany przede wszystkim ze swojej PC-towej wersji. Często używany przez grafików, fotografów, osoby zajmujące się obróbką zdjęć do edycji kolorystyki, wyciśnięcia wszystkiego, co najlepsze ze zdjęcia. Lightroom na Androida wcale nie odbiega mocno od swojej dekstopowej wersji. Mamy do dyspozycji masę narzędzi do przerabiania fotografii pod nasze potrzeby. Możemy ustawić dany efekt tylko na zaznaczony przez nas obszar. Warta wspomnienia jest możliwość usuwania/zamazywania wszystkiego, co jest dla nas niepotrzebne. Możemy w bardzo łatwy i intuicyjny sposób usunąć niechcianą rzecz ze zdjęcia. Ktoś wszedł w tło naszego pięknego portretu? Nic się nie stało, dla Lightroom to żaden problem.

Zobacz też: Jakie są najlepsze edytory tekstu na Androida?

Photo Editor – najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć

Photo Editor - Edytor Zdjęć

Ostatnią aplikacją jest Photo Editor lub po polsku Edytor Zdjęć. Program przede wszystkim dla osób niewymagających, a chcących łatwo i szybko przerobić swoje zdjęcie, by wyglądało znacznie lepiej. Oferuje dużo ciekawych filtrów, których nie ma w innych aplikacjach oraz inne efekty typu dodawanie flar, rozbłysków i tym podobnych. Możemy wykupić wersję pro, ale nawet darmowa oferuje bardzo duże możliwości edycji zdjęć. Oprócz filtrów i efektów znajdziemy tutaj standardowe narzędzia do przycinania, obrotu, ustawień koloru itd. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość przeskalowanie zdjęcia do formatów Instagrama, IG Story, Facebooka, by móc wrzucić do social media całe zdjęcie bez potrzeby jego ucinania. Dzięki temu nie musimy instalować dodatkowej aplikacji do tej czynności, a możemy zrobić wszystko w jednej.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że podane przeze mnie aplikacje usatysfakcjonują każdego w zakresie przerabiania zdjęć. Wszystkie różnią się od siebie i są skierowane do innego typu użytkownika. Jeśli jesteś fanem portali społecznościowych, na pewno zainteresuje cię Photo Editor. Pasjonujesz się fotografią i interesuje cię profesjonalna obróbka zdjęć? Sprawdź Snapseed i Lightroom. Szukasz inspiracji? Zobacz, co zaoferuje ci VSCO wraz ze swoją społecznością. Którym typem użytkownika jesteś i jaką aplikację wybierzesz? Ten wybór pozostawiam już tobie. Używasz jakiejś innej aplikacji i chcesz ją polecić innym? Daj znać w komentarzu!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Rygielski