Wiedźmin 3 z synchronizacją save

Wiedźmin 3 oficjalnie dostępny na konsolach Steam Deck!

Borys Francuz Borys Francuz Gry

CD Projekt Red oficjalnie poinformowało, że ich największy sukces, czyli Wiedźmin 3 będzie grą zweryfikowaną na konsolach Steam Deck. Oznacza to, że tytuł będzie w pełni kompatybilny z wymaganiami urządzenia.

Wiedźmin 3 trafia na Steam Deck!

Steam Deck Wiedźmin 3

Dzisiaj internet obiegł wpis CD Projekt Red na Twitterze. Twórcy serii Wiedźmin poinformowali, że trzecia część ich gry jest dostępna na konsolach Steam Deck. Tytuł będzie dostosowany do parametrów urządzenia, więc gracze nie muszą obawiać się o problemy techniczne czy ubytki w płynności rozgrywki.

Zobacz też: Humble Bundle opuszcza Rosję i Białoruś na znak wsparcia Ukrainy

Fani gry na pewno wiedzą, że mobilny Wiedźmin 3 nie jest nowością. W 2019 roku „Wiesiek” trafił na konsole Nintendo Switch. Mimo wielu wątpliwości polska produkcja poradziła sobie w nowym otoczeniu nadzwyczaj dobrze. Wersja gry na Nintendo Switch w serwisie metacritic zebrała łącznie 85 punktów w skali 1-100. Dla porównania port na komputery osobiste zgarnął o siedem oczek więcej.

Dzisiejsza informacja jest przede wszystkim ważna dla wszystkich posiadaczy konsoli Steam Deck. Valve ogłosiło, że na ich urządzeniu będzie można włączyć i płynnie grać w ponad tysiąc produkcji. Włączenie do tego grona Wiedźmina 3 na pewno znacząco wpłynie na popularność konsoli.

Aktualnie osoby zainteresowane nabyciem Steam Decka mogą zarezerwować go na oficjalnej stronie produktu. W sprzedaży występują trzy rodzaje konsoli. Pierwsza kosztuje 1899 złotych, druga 2499 złotych, a trzecia 3099 złotych. Oczywiście wraz ze wzrostem ceny wzrasta wyposażenie produktu. Podstawowa wersja posiada 64GB eMMC, średnia 256GB SSD NVMe, a najwyższa 512GB SSD NVMe. W grę wchodzą naturalnie także dodatki w postaci futerałów czy ekskluzywnych motywów profilu Steam.

Źródło: Games Radar, Valve oraz Metacritic

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy