Humble Bundle opuszcza Rosję i Białoruś na znak wsparcia Ukrainy

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Kolejna firma do kolekcji! Humble Bundle jest następnym dużym graczem, który zawiesił swoją działalność na terenie Rosji i Białorusi. Całe przedsięwzięcie jest oczywiście związane z trwająca w Ukrainie wojną.

Humble Bundle potępia rosyjskie i białoruskie działania

Humble Bundle

Cyfrowy dystrybutor gier wideo — Humble Bundle ogłosił, że wycofuje się z rynku rosyjskiego i białoruskiego. Sklep komunikat zamieścił między innymi na swoim koncie na Twitterze. W treści ogłoszenia czytamy:

Tak jak wielu innych ludzi na całym świecie, potępiamy brutalną i bezprawną inwazję na Ukrainę oraz spowodowany przez nią kryzys humanitarny.

Dzisiaj zawieszamy sprzedaż wszystkich produktów Humble i gier z serii Humble Games na terenie Rosji oraz Białorusi.

Masa osób będących członkami naszej genialnej społeczności pytała się nas, jak mogą pomóc Ukrainie. Aktywnie pracujemy nad zestawem charytatywnym, który mógłby wesprzeć ofiary i uchodźców z Ukrainy. Szczegóły działań ogłosimy w przyszłym tygodniu.

W międzyczasie kierujemy społeczność Humble do przekazywania darowizn w miarę możliwości prosto do Razom for Ukraine, International Rescue Committee (IRC), International Medical Corps lub Direct Relief.

Humble Bundle w ten prosty, ale jakże szlachetny sposób dało wprost do zrozumienia, że w dzisiejszych czasach nie ma miejsca na stosowanie praktyk w stylu Rosji i Białorusi. Dystrybutor gier jest już kolejną firmą, która zawiesiła swoją działalność na terenie naszych wschodnich sąsiadów. Przed Humble Bundle zrobili to między innymi: CD Projekt Red, Ubisoft, Sony, Take-Two czy Electronic Arts.

Zobacz też: Ryan Coogler – reżyser „Czarnej Pantery” omyłkowo aresztowany! Policjanci myśleli, że… chce napaść na bank

Branżę gier wideo i ogólnej cyfrowej rozrywki do odwrócenia się od Rosjan i Białorusinów zachęcał sam wicepremier Ukrainy — Mychajło Fedorow. W zeszłym tygodniu polityk wprost zwrócił się do firm Microsoftu oraz Sony, aby te w odpowiedni sposób zareagowały na poczynania rosyjskich i białoruskich władz. Jak widać, apel przedstawiciela ukraińskiego narodu w znacznym stopniu udało się zrealizować.

Źródło: PC Gamer i Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy