Super Nintendo World — drugi taki park rozrywki otworzy się w 2023 roku

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Fani firmy Nintendo już niedługo będą mogli zanurzyć się w świecie swojego ulubionego producenta elektroniki. Japończycy w przyszłym roku otworzą pierwszy w Stanach Zjednoczonych park rozrywki Super Nintendo World!

Pierwsza taka atrakcja w USA — Super Nintendo World

Super Nintendo World

Universal Studios Hollywood oficjalnie ogłosiło, że Super Nintendo World, które jest interaktywną atrakcją wzorowaną na grach wideo z serii Super Mario, pojawi się w kalifornijskim parku rozrywki w 2023 roku. Co ciekawe będzie to pierwsza tego typu lokalizacja w Stanach Zjednoczonych, a druga na całym świecie.

Zobacz też: Ryan Coogler – reżyser „Czarnej Pantery” omyłkowo aresztowany! Policjanci myśleli, że… chce napaść na bank

Pierwsza atrakcja w postaci Super Nintendo World powstała w Osace w Japonii. Park ulokowano w Universal Studios Japan, jednak ze względu na liczne obostrzenia związane z pandemią COVID-19 do użytku oddano go dopiero 18 marca zeszłego roku. Teraz ciekawy „Świat Super Mario” zadebiutuje w słonecznej Kalifornii.

Zgodnie z medialnymi doniesieniami w Super Nintendo World odwiedzający mogą spodziewać się interaktywnych gier, tematycznej kolejki oraz oczywiście licznych sklepików i punktów gastronomicznych. Atrakcja poświęcona japońskiej firmie będzie swoistym rozszerzeniem parku rozrywki Universal Studios Hollywood. Ostatnia tak duża ekspansja „filmowego miasteczka” miała miejsce w 2016 roku, kiedy to na liście jej atrakcji zagościło czarodziejskie uniwersum Harry’ego Pottera.

Niestety właściciele Universal Studios Hollywood nie zdradzili jakie dodatkowe atrakcje pojawią się w Super Nintendo World. Jednak biorąc pod uwagę to, co przyciąga fanów w Osace, możemy przewidywać, że w parku pojawi się, chociażby tor Mario Kart naturalnej wielkości lub możliwość odbycia realistycznej podróży na wyspę Yoshiego. Wszystkich szczegółów dowiemy się zapewne bliżej otwarcia atrakcji, czyli w 2023 roku.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy