ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony wyprodukuje mniej PlayStation 5

PlayStation 5 ma rok – tytuły ekskluzywne nie przyciągają graczy

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Równo rok ma już PlayStation 5, czyli konsola nowej generacji od Sony. Minął rok, a sprzęt dalej trudno dostać w sklepach i wygląda na to, że szybko się to nie zmieni. Owszem, konsole pojawiają się w sklepach, ale zazwyczaj w zestawach z kontrolerem lub grami, więc w premierowej cenie sprzętu nie uświadczymy.

Rok PlayStation 5 – największa premiera konsoli na świecie

PlayStation 5 rok premiera

To nie był łatwy rok dla graczy, którym nie udało się zdobyć PlayStation 5 na premierę. Konsole pojawiały się za to na aukcjach internetowych i oczywiście w sporo wyższych cenach. Teraz choć jest odrobinę łatwiej dostać sprzęt, to trudno tutaj mówić o tym, by było to banalnie proste. Jednak Sony na ogromne powody do zadowolenia. Konsola sprzedaje się świetnie mimo tego, że dalej nie ma zbyt wielu produkcji przeznaczonych tylko na nią. Największe premiery gier na PlayStation 5 można bowiem policzyć na palcach jednej ręki. Mamy Demon’s Souls, Ratchet & Clank: Rift Apart czy Returnal.

Gracze dalej czekają na nowego God of War Ragnarok czy Horizon Forbidden West. Tutaj jednak grach na dwie generacje konsol (PS4 oraz PS5), a nie tytułach stworzonych na wyłączność dla PlayStation 5. Ta generacja rozgrzewa się bardzo powoli, ale przynajmniej jest tutaj wsteczna kompatybilność z PlayStation 4. Sony przypomniało także, że obecnie opracowuje 25 tytułów, które mają trafić na konsolę nowej generacji. Udostępniono jeszcze informacje, które produkcje były tymi, gdzie gracze spędzili najwięcej czasu podczas ostatniego roku. Widać, że większość z nich to tytuły na obie generacje konsol. Tytuły ekskluzywne także nie są czymś, co najchętniej ogrywają gracze. Sony jednocześnie prosi graczy o cierpliwość w kwestii dostępności konsol na rynku.

Zobacz też: Recenzja It Takes Two – kooperacja dawno nie była tak wciągająca.

Najpopularniejsze gry na PlayStation 5

  1. Fortnite
  2. Call of Duty: Black Ops Cold War
  3. FIFA 21
  4. NBA 2K21
  5. Assassin’s Creed Valhalla
  6. Destiny 2
  7. MLB The Show 21
  8. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  9. Demon’s Souls
  10. NBA 2K22

Źródło: Sony blog

Sprawdź najnowsze wpisy