ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Niższa produkcja PlayStation 5

Łatwiejszy zakup PS5? Niedoczekanie! Będzie jeszcze gorzej

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Myślisz, że zdobycie PlayStation 5 jest teraz trudne? Prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej. Sony bowiem obniżyło swoje wcześniejsze prognozy produkcyjne o około milion konsol. Jak w przypadku wielu innych branż, winą za ten problem obarcza się pogłębiające się braki komponentów i problemy logistyczne. Co prawda firma założyła wraz z TSMC spółkę, która ma produkować chipy, jednak jej fabryka powstanie dopiero za kilka lat, co w tej sytuacji nic nie zmieni.

Niższa produkcja PlayStation 5

Niższa produkcja PlayStation 5

Przygnębiające wieści pochodzą z raportu Bloomberga, który powołuje się na osoby zaznajomione z działaniami Sony. Zauważa on, że japoński gigant wcześniej zamierzał wyprodukować ponad 16 milionów egzemplarzy PS5, jednak ta liczba została teraz zmniejszona do 15 milionów. Redukcja sprawi, że cel Sony, jakim jest osiągnięcie 14,8 mln sztuk PS5 do marca, będzie trudny do zrealizowania. Oprócz braków komponentów, które dotykają niemal każdą firmę korzystającą z mikroprocesorów, Sony ma również problemy logistyczne. Bloomberg zauważa, że nierównomierne wprowadzanie szczepionek w krajach rozwijających się, gdzie dostawcy firmy mają swoje siedziby, powoduje problemy z dostawami.

Zobacz też: Paczka z Chin dotrze do Polski w 10 dni – tak deklaruje Poczta Polska

Dyrektor finansowy Sony, Hiroki Totoki, ostrzegł inwestorów w zeszłym miesiącu, że problemy logistyczne i braki części stały się bardziej dotkliwe dla firmy, dodając, że sprzedaż PS5 w kwartale kończącym się we wrześniu była nieco słabsza, niż oczekiwano. To jednak nie wynikało z braku zainteresowania, a towaru. Biorąc natomiast pod uwagę, że właśnie wkraczamy w etap szału przedświątecznych zakupów, to nabycie konsoli będzie jeszcze trudniejsze — a przynajmniej za normalną cenę. Bo to, że skalperzy zwiększą swoje starania w wykupywaniu konsol właśnie w tym okresie, jest bardziej, niż pewne.

Źródło: Bloomberg

Sprawdź najnowsze wpisy