Horizon Forbidden West PS4 PS5

Sony zmiękło serduszko – będzie darmowa aktualizacja Horizon Forbidden West

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Okazuje się, że jednak pojawi się darmowa aktualizacja Horizon Forbidden West dla graczy, którzy kupią wersję na PS4, a następnie będą chcieli zagrać na PS5. W momencie, kiedy Sony publikowało kolejne informacje o grze, taka aktualizacja miała być płatna. Horizon Forbidden West będzie prawdopodobnie ostatnim tytułem ekskluzywnym dla PlayStation, który dostanie taką aktualizację bezpłatnie.

Darmowa aktualizacja Horizon Forbidden West z PS4 na PS5

Premiera Horizon Forbidden West została przesunięta z tego roku na kolejny. Tytuł pojawi się 18 lutego 2022 roku i można już na niego składać zamówienia przedpremierowe. Jednak kiedy Sony poinformowało o tym w zeszłym tygodniu, okazało się, że posiadacze wersji na PlayStation 4 nie będą mogli aktualizować gry do wersji na PlayStation 5. Przynajmniej nie było mowy o darmowej wersji aktualizacji. Fani nie przyjęli tej informacji zbyt dobrze, a można nawet powiedzieć, że na Sony spadł grad krytyki. Teraz Japończycy wycofują się ze swojej decyzji.

Pojawi się darmowa aktualizacja Horizon Forbidden West dla posiadaczy gry w wersji na konsolę PlayStation 4, którzy będą chcieli grać na PlayStation 5. Firma tłumaczy to tym, że obiecała fanom to, że ich gry na obie generacje sprzętu doczekają się właśnie takich darmowych aktualizacji. Na tym jednak koniec. Od teraz gry, które będą pojawiały się na obu generacjach konsoli, będą mogły dostać taką aktualizację za 10 dolarów (około 38 złotych). Chodzi m.in. o takie tytuły jak kolejny God of War czy Gran Turismo 7.

Zobacz też: Premiera realme GT Master Edition w Polsce – ile zapłacimy za nowego smartfona?

Cóż, nie jest to najmilsza informacja dla posiadaczy PS4, którzy planują przesiadkę na PS5. W przypadku Horizon Forbidden West jeszcze się „udało”, ale przyszłość nie zapowiada już takich darmowych aktualizacji. Warto też dodać, że w przypadku edycji kolekcjonerskiej, gracze otrzymają grę w wersji cyfrowej, a nie pod postacią fizycznego nośnika. To wyjątkowo niezrozumiała decyzja ze strony producenta.

Źródło: Sony

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy