Oferty PlayStation 5 na Allegro oraz OLX pojawiają się już coraz częściej. W końcu premiera konsoli odbędzie się za kilka dni, a jej dostępność w sklepach jest zerowa. Kto nie złożył zamówienia przedpremierowego, może zapomnieć o tym, by kupić konsolę 19 listopada. Jednak jak się okazuje, część osób złożyło pre-order tylko w jednym celu – by odsprzedać konsolę z zyskiem. Tylko czy ktoś się na taki zakup zdecyduje?

Oferty PlayStation 5 na Allegro i OLX

PlayStation 5 Allegro
Oferty PlayStation5 na Allegro

Kilka dni temu Sony poinformowało, że odradza wybieranie się do sklepów w dniu premiery konsoli. Z jednej strony chodzi o pandemię oraz ograniczenia na całym świecie, a z drugiej o fakt, że urządzeń po prostu już nie ma. Oczywiście kolejne partie dalej są produkowane, ale kiedy dokładnie pojawią się w sklepach, tego nie wiadomo. Sprzedaż konsol PlayStation 5 ma odbywać się na razie tylko internetowo, co nie zmienia tego, że sprzętu po prostu kupić już się nie da. Sklepy, które oferowały zamówienia przed premierowe, już tego nie robią, więc kto nie zdążył kupić konsoli, musi poczekać na drugi rzut. Czy nastąpi on jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia? Trudno ocenić.

Jednak oferty PlayStation 5 na Allegro i OLX są już dostępne. Mowa tutaj o wersji klasycznej konsoli, czyli z napędem, ale da się znaleźć także Digital Edition, czyli bez czytnika płyt. Problem jest jednak taki, że za urządzenia trzeba zapłacić więcej, niż jakby kupowało się w sklepie. I to sporo więcej. Przypomnijmy, że PlayStation 5 kosztuje 2299 złotych oraz 1849 złotych. Oferty PlayStation 5 na Allegro są różne – począwszy od 2799 za wersję Digital Edition, a skończywszy na 4500 złotych za wersję z napędem. Sytuacja na OLX wygląda podobnie, choć tam można znaleźć ofertę nawet za 5500 złotych. Czyli ponad dwa razy tyle, ile zapłaciłoby się za konsolę zamówioną w sklepie.

Zobacz też: PlayStation 5 bez dodatkowego dysku SSD, a przynajmniej nie teraz.

Czy ktoś zdecyduje się na zakup konsoli w zawyżonej cenie? W przypadku Allegro pojawiły się osoby licytujące sprzęt, więc zapewne tak. Choć raczej trudno wyobrazić sobie, by ktoś kupił teraz PlayStation 5 i przepłacił kilka tysięcy, zamiast poczekać kilka tygodni.

Źródło: Allegro / OLX

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.