Dodatkowy dysk SSD do PS 5 mógłby zapewnić znacznie więcej miejsca na gry, ale na razie można o tym zapomnieć. Wprawdzie Sony samo potwierdziło, że miejsce wewnątrz konsoli jest i gracze będą mogli dołożyć dodatkowy dysk, to nie wiadomo kiedy będą mogli to zrobić. Okazuje się bowiem, że Sony nie zamierza jeszcze dawać użytkownikom PlayStation 5 możliwości dołożenia dysku.

Dodatkowy dysk SSD do PS 5

Dodatkowy dysk SSD do PS 5
PlayStation 5

Nowe produkcje zajmują dużo miejsca na dysku, a doskonałym przykładem jest tutaj Call of Duty, które zdaje się rozrastać w tempie wykładniczym. Ostatnio dość głośno zrobiło się o tym, że Xbox Series S, czyli mniejsza wersja next-gena, nie zostawi graczom zbyt dużo przestrzeni na gry. Microsoft uważa inaczej, ale nawet jakby tak było, zawsze można skorzystać z karty rozszerzeń. Specjalnie zaprojektowanej dla konsoli Microsoftu i już dostępnej w sprzedaży, choć niezbyt taniej. Za 1 TB zapłaci się bowiem ponad tysiąc złotych. Niewiele mniej, niż za samą konsolę Xbox Series S. Jednak zawsze można mieć więcej miejsca na gry czy aplikacji. I Sony na rozszerzenie przestrzeni w PlayStation 5 także pozwoli. Kiedyś.

Obie wersje PlayStation 5 mają taki sam dysk, czyli ponad 800 GB, ale po odjęciu systemu, na gry zostanie ponad 650 GB. Można powiedzieć, że 5-6 gier spokojnie się zmieści. O ile w wersji sprzętu z napędem, nie powinno robić to większego problemu, kiedy ma się gry na płytach. Model Digital Edition może być już bardziej kłopotliwy w użytkowaniu, jeżeli posiada się bogatą bibliotekę gier cyfrowych. I owszem, Sony pozwala dołożyć dodatkowy dysk SSD do PS 5, ale nie zrobi się tego od razu. Redakcja The Verge dostała bowiem potwierdzenie od firmy, że slot M.2 będzie jeszcze nieaktywny. Ma zostać włączony przy okazji którejś z aktualizacji konsoli, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Zobacz też: Zamknięte Galerie Handlowe – jak odebrać zamówioną konsolę?

Wszystko dlatego, że Sony ma duże wymagania co do prędkości i przepustowość SSD, więc nie każdy będzie odpowiedni dla konsoli. Jednak jak udało się dowiedzieć The Verge, rozmowy z producentami dysków nawet się jeszcze nie zaczęły. Do PS 5 będzie można podłączyć dysk przez port USB, ale ten nada się do tytułów z PS 4. Jeżeli więc ktoś planował zakup SSD i włożenie go do PlayStation 5, niech lepiej poczeka na to, aż Sony oficjalnie poinformuje o możliwości skorzystania z dodatkowego SSD.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.